בתום דיון סוער: ועדת הבחירות פסלה את זועבי מהתמודדות לכנסת(הקלטה)

הפסילה התקבלה ברוב של 27 תומכים מול 6 מתנגדים. ישי לזועבי: "לכי לעזה". טיבי: "נתראה בבג"צ"

דרמה בועדת הבחירות המרכזית: חברי הועדה החליטו לפסול את ח"כ חנין זועבי מהתמודדות לכנסת הבאה. ההחלטה התקבלה ברוב של 27 תומכים מול 6 מתנגדים. זועבי צפויה לערער על ההחלטה לבג"צ.

כזכור, לאחר חוות הדעת של היועמ"ש שקבע כי יש לאפשר לח"כ חנין זועבי להתמודד בבחירות, היום (ה') דנה ועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את ח"כ זועבי מהכנסת ה-20. את בקשת הפסילה מעוררת המחלוקת הגישה מפלגת "ישראל ביתנו" ואליה הצטרפו גם הליכוד, יש עתיד ומפלגות נוספות. הפנייה הגיעה בעקבות שורה של אמירות בוטות של הח"כית נגד חיילי צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן".

מועמד "ישראל ביתנו" לכנסת, שרון גל, אמר: "חנין זועבי חצתה את כל הקווים. תומכת טרור במילים וגם במעשים – כשעלתה על משט המרמרה. זו חציית קווים. הגיע הזמן שנעביר מסר ברור לכל תומכי הטרור – הם לא יבחנו את גבולות חופש הביטוי ולא ירימו יד על חיילי צה״ל. אני שמח שרוב סיעות הבית מצטרפות ותומכות במהלך והפעם אני בטוח שבית המשפט יתמוך בבקשה".

תחילה אל הבקשה הצטרפה גם מפלגת "המחנה הציוני", אך לאחר שכמה מחבריה הביעו התנגדות הוחלט להקפיא את המהלך. עד עתה לא התקבלה החלטה חד משמעית האם בכוונתם של ראשי המפלגה לבני והרצוג לתמוך במהלך או לא.

במסגרת הדיון בוועדת הבחירות, מציגים ח"כ אלכס מילר והמועמדים לכנסת מטעם המפלגה, שרון גל ושאדי חלול, במשך חמש דקות כל אחד את הנימוקים שלהם לפסילה. הוועדה תדון גם בעתידו הפוליטי של פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל שרץ לכנסת מטעם מפלגתו של אלי ישי.

אתמול היועמ"ש יהודה וינשטיין הגיש את חוות דעתו לוועדת הבחירות וקבע כי אין תשתית ראייתית לפסול את ח"כ זועבי מהתמודדות. וינשטיין כתב, כי "חלק מההתבטאויות של זועבי קשות ומטרידות עד מאוד, ויכולות להתפרש אף כדי תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור, אך בחינה קפדנית של כלל הראיות בראי הפסיקה, הדורשת 'ראיות ברורות, חד משמעיות ומשכנעות' לכך שהתמיכה במאבק המזוין של ארגון טרור היא מטרה מרכזית של המועמד, תוך התייחסות גם להסברים ולהבהרות שניתנו על ידי ח"כ זועבי בתצהירה, מטה את הכף – לא בלי היסוס – נגד פסילתה של ח"כ זועבי". כמו כן טען ויינשטיין כי יש לאשר את התמודדותו של פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל בבחירות הקרובות.

[alooma ref="7f2045aa6928c6b8d3da069458b71586.aac" src="1" autoplay="0" pid="0"]
לכי לעזה. האזינו לדברים שהטיח ישי בזועבי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.