בתום הופעה • פיגוע טרור במנצ'סטר: 22 נהרגו

טרור בממלכה הבריטית: 22 בני אדם נהרגו ועשרות נוספים נפצעו בפיצוץ שאירע אמש (שני) ב"מנצ'סטר ארנה" בבריטניה, בתום הופעה של אלילת הנוער

חשד לפיגוע בבריטניה:  19 בני אדם נהרגו וכ-59 נוספים נפצעו בפיצוץ שאירע אמש (שני) ב"מנצ'סטר ארנה" בבריטניה.

הפיצוץ אירע בתום הופעה של הזמרת האמריקנית אריאנה גרדנה ב"מנצ'סטר ארנה".

מהמשטרה נמסר כי "נבדקת האפשרות כי מדובר באירוע טרור", גורמים אמריקניים העריכו כי ייתכן שמדובר במחבל מתאבד שפוצץ עצמו באולם ההופעות, שמסוגל להכיל 21 אלף בני אדם – מה שיצר הדף ולחץ בקהל.

"כוחות הביטחון נותנים מענה לדיווחים אודות פיצוצים בארנה במנצ'סטר", נכתב בדף הפייסבוק של משטרת מנצ'סטר. "יש במקום מספר הרוגים ופצועים. בבקשה התרחקו מהמקום בשעה שהכוחות פועלים בזירה. דיווחים נוספים ימסרו בהמשך".

האנה דן, עדה ראייה סיפרה ל"גארדיאן" ששמעה "פיצוץ דיי גדול מתוך הארנה" וכי הפיצוץ "זעזע את המקום". דן הוסיפה כי לאחר הפיצוץ "כולם התחילו לצעוק ולנסות להימלט משם".

איבו דלגאדו, עד ראייה, סיפר לרשת CNN על הפיצוץ ותיאר כי ראה עשן במסדרון הראשי שמחוץ לארנה. "אנשים החלו לרוץ, היו אנשים ששכבו על הרצפה והרבה בלבול", סיפר.

הזמרת אריאנה גרנדה כתבה שעות לאחר הפיגוע, "אני שבורה. מעומק ליבי, אני כל כך מצטערת. אין לי מילים".

 

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח מפי בכירים אמריקנים כי ככל הנראה מדובר בפיגוע התאבדות. "בחירת המקום, התזמון ושיטת הפעולה כולם מרמזים על פעילות טרור", אמר בכיר בלוחמה בטרור האמריקנית.

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי מסרה כי "תפילותינו עם הקורבנות ומשפחותיהם", ציינה.  מיי  הודיעה כי היא משעה את הקמפיין שלה במסגרת הבחירות הכלליות שייערכו ב-7 ביוני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.