בתום המלחמה: אסד נפגש עם פוטין

פוטין שהצליח להכריע את המערכה בסוריה שיבח את אסד על "הישגיו במלחמה בטרור", ואילו אסד הודה לפוטין כי הסיוע הרוסי הציל את סוריה מבחינה פוליטית וצבאית

נשיא סוריה בשאר אל-אסד נפגש הלילה (שני)בחשאי עם הנשיא פוטין ברוסיה – כך הודיע הקרמלין הבוקר.

השניים נפגשו במשך כארבע שעות בסוצ'י ודנו במצב  הלחימה בסוריה שהגיעה לקיצה עם הכנעת אנשי דאע"ש שנסו על נפשם. פוטין שהצליח להכריע את המערכה בסוריה שיבח את אסד על "הישגיו במלחמה בטרור", ואילו אסד הודה לפוטין  כי הסיוע הרוסי הציל את סוריה מבחינה פוליטית וצבאית.

המנהיגים סיכמו כי בתום המלחמה, יש להתחיל ביישוב המשבר הפוליטי במדינה, כלשונם. אסד אמר כי הוא מצפה שמוסקבה תמנע התערבות גורמים בינלאומיים בהליך הפוליטי בסוריה.

הנשיא הסורי נאם  בטלוויזיה הממלכתית לאחר הפגישה והודה לפוטין ולצבא רוסיה על תמיכתם "במאבק להצלתה של סוריה". אסד הוסיף כי הוא נזקק לעזרתה של מוסקבה "במטרה להימנע מהתערבות של מדינות אחרות בדיאלוג שמתקיים בין הצדדים" במדינה.

מהקרמלין מסרו כי פוטין אמר ש"המאבק בטרור בסוריה קרוב לקצו", פוטין הזכיר את כוונת אסד לפתור את המשבר ולהביא לסיום הלחימה בסוריה. אסד מתכוון בקרוב להיפגש עם גורמי האופוזיציה בסוריה המתנגדים לשלטונו בכדי להביא באופן סופי ורשמי לסיום הלחימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.