בתום שבוע של מרדף: המחבל מדיזנגוף חוסל בכפרו (שידור חי)

שבעה ימים לאחר הפיגוע ורצח נהג המונית כוחות הביטחון מצאו את נשאת מלחם, המחבל שנמלט, בכפרו ערערה. מלחם פתח באש לעבר הכוחות וחוסל.. הצטרפו לשידור החי

 

בתום שבעה ימים של מרדף כוחות הביטחון מצאו את נשאת מלחם, המחבל שנמלט, בכפרו ערערה. מלחם פתח באש לעבר הכוחות וחוסל..

המחבל נשאת מלחם נלכד בתום מרדף,  כוחות הביטחון קיוו לעצור אותו חי אך הוא  פתח באש לעבר כוחות שב"כ וימ"מ, הוא נורה ונהרג.

עם זאת ניתן לקבוע סופית כי מדובר בפיגוע ולא בירי על רקע פלילי כפי שבתחילה טענו בני המשפחה. חלק מהפרטים עדיין תחת צו איסור פרסום, אך כבר ניתן לגלות מספר פרטים על השבוע המתוח האחרון ועל התפתחות החקירה

 הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 – באדיבות רשת

 

על פי הידוע בשלב זה, הניידות הראשונות הגיעו לפאב הסימטא כשתי דקות ו-45 שניות לאחר היריות, בעקבות דיווחים שהתקבלו במוקד 100 ותמונת המצב שהתקבלה במרכז השליטה והבקרה. הוא הצליח להימלט ברגל, להגיד לעוברים ולשבים "ירו פה" ולעלות על המונית של אמין שעבאן. בשלב זה לא ברור היכן הוא אסף אותו וכיצד הצליח להימלט מהמחסומים – ובהמשך רצח את שעבאן בחולות ליד מלון מנדרין. הוא המשיך לנהוג עם הרכב עד לאזור גלילות, שם זנח את הרכב.

 

על פי ההערכות, תוך כשעתיים וחצי הוא כבר הצליח להגיע לואדי ערה – למרות שאין תחבורה ציבורית.

בשבע בערב הוא כבר היה באזור המשולש. ייתכן שהצליח לעלות על רכב אחר בדרך שאינה ידועה. בין יום א' ליום ב' הוא שלשל פריט ממנו נלקח DNA שסייע לאתר אותו. עוד באותו היום אמר השר גלעד ארדן כי יש סיכוי שהמחבל כבר לא בתל אביב.

תגובות על החיסול

ראש הממשלה נתניהו בירך ואמר, "המשטרה, השב"כ וכוחות הימ"מ פעלו ללא לאות, בשיטתיות ובמקצועיות עד לאיתור ונטרול המחבל".

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שיבח את הפעולה, "חיסולו של המחבל נשאת מלחם מוכיח פעם נוספת, כי מדינת ישראל תרדוף עד חורמה אחר דורשי רעתה בכל מקום, בתוך המדינה, לאורך גבולותיה ואף הרחק מהם – ותניח עליהם את ידה. זו המחויבות שלנו לביטחונם של אזרחי ישראל. אני מברך את כוחות הביטחון – משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי ושאר העוסקים במלאכה"

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.