בתיווך ליצמן: תם המשבר בין בנט לנתניהו

לאחר יום מתוח של התכתשויות, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הלילה (שני) את הצעת הפשרה של שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה), שהציע כי ראש המועצה לביטחון לאומי יעדכן את חברי הקבינט בהתפתחויות מדיניות וביטחוניות

בתיווך ליצמן  נפתר המשבר: לאחר יום מתוח של התכתשויות דיונים והכפשות, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הלילה (שני) את הצעת הפשרה של שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה), שהציע כי ראש המועצה לביטחון לאומי יעדכן את חברי הקבינט בהתפתחויות מדיניות וביטחוניות.

ליצמן ניסה את כוחות כבר משעות הצהרים, אך ממש לקראת חצות, קיבל נתניהו את הצעת הפשרה של ליצמן שלראשונה משמש כמתווך קואליציוני.

ליצמן מקורב הן לבנט והן לנתניהו, ולפיכך יזןם הצעת פשרה לפיה ראש המל"ל או סגנו ימונו לשמש באופן זמני "כפונקציית העדכון לקבינט", עד לקבלת מסקנות ועדת עמידרור.

הבוקר תתכנס הממשלה לאשר את מינוי שרי ישראל ביתנו, והשבעתם תתקיים ככל הנראה בשעות הצהריים בכנסת.

"אני מודה לראש הממשלה שהסכים הלילה לקבל את ההצעה למען עם ישראל וחיילי צה"ל", כתב יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו, בתום המשבר "החל מהבוקר, הקבינט בישראל לא יהיה יותר ללא קצין שיעדכן את השרים". בנט שיבח את ליצמן על התיווך, "אני מודה לשר ליצמן שהביא לפיתרון. שר הבריאות לא ויתר עד שגם ראש הממשלה נתן הסכמתו לכך הלילה".

ליצמן, המתווך, בירך על הסיכום שהושג בין ראש הממשלה נתניהו לשר בנט, "כולי תקווה שהממשלה תתרחב ותמשיך בפעילותה למען אזרחי ישראל, בעזרת השם".

על פי הצעתו של ליצמן, ראש המל"ל או סגנו ימונו לשמש באופן זמני "כפונקציית העדכון לקבינט", עד לקבלת מסקנות ועדת עמידרור עליה הכריז נתניהו. במידה וראש הממשלה היה ממשיך בסירובו למתווה הפשרה, ההצבעה על הרחבת הממשלה הייתה נדחית ליום רביעי.

יושבת ראש סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם בירכה הבוקר על סיום המשבר. "אני מברכת את ראש ממשלת ישראל וכלל העוסקים במלאכה על קבלת הצעת הפשרה", אמרה. "מימוש רצון הבוחר לממשלת ימין יוצא לפועל, תוך התייעלות קריטית בעבודת הקבינט המדיני ביטחוני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.