בתי הדין חוסכים כסף רב למדינה

"העבודה המרשימה של הנהלת בתי הדין הרבניים לצמצום צריכת החשמל הובילה אותם למקום הגבוה ביותר במדד צריכת החשמל של משרדי הממשלה ויחידות הסמך"

בתי הדין הרבניים מובילים בחיסכון באנרגיה בקרב משרדי הממשלה ויחידות הסמך – כך קובע דו"ח של משרד האנרגיה והחשב הכללי שבו הגיעה מערכת בתי הדין למקום הראשון בהתייעלות אנרגטית.

הדו"ח מתייחס בצריכת חשמל בקווט"ש עבור מטר רבוע. למקום השני הגיעה הרשות לציבורים ממשלתיים, לשלישי משרד המשפטים ולרביעי המדפיס הממשלתי. את המהלך בהנהלת בתי הדין הרבניים הוביל מנהל אגף רכש ולוגיסטיקה מר אלי קציר כאשר במקום הראשון עומדת הצריכה בבתי הדין הרבניים ב-121 קווט"ש למ"ר בממוצע.

כחלק מעמידה ביעד הלאומי של צמצום צריכת החשמל בשיעור של לפחות 17% עד שנת 2030, קבעה החלטת ממשלה כי על כלל משרדי הממשלה ויחידות הסמך למנות אחראי אנרגיה שידאג להפחתתה. מסך צריכת החשמל הכוללת בישראל, אחראי המגזר הציבורי-מסחרי על כ-28% בעלות כוללת של כשמונה מיליארד שקלים בשנה.

אלי קציר, מנהל אגף רגש ולוגיסטיקה בהנהלת בתי הדין הרבניים, עוקב בשנים האחרונות באופן שוטף אחרי צריכת החשמל בכל בתי הדין שבאחריותו, תוך השוואה בין האתרים השונים – כאשר במקרה של חריגה בצריכת החשמל נדרש מנהל האתר למתן הסבר. על סמך ממצאי מיפוי צריכת החשמל גיבשה הנהלת בתי הדין תוכנית עבודה להתייעלות אנרגטית לכלל בתי הדין ואף מתקיימת בין היחידות השונות ברחבי הארץ תחרות "חיסכון באנרגיה" נושאת פרסים.

הנהלת בתי הדין הרבניים רואה בעובדים את סוכני השינוי של ההתייעלות באתרים כאחראים על נהלי צריכת החשמל. מדידות חשמל של בתי הדין העלו שמערכת התאורה הישנה גורמת לבזבוז משמעותי וכתוצאה מכך הוחלט להחליף את התאורה הישנה בתאורת לד חסכונית יותר. "העבודה המרשימה של הנהלת בתי הדין הרבניים לצמצום צריכת החשמל הובילה אותם למקום הגבוה ביותר במדד צריכת החשמל של משרדי הממשלה ויחידות הסמך", נכתב בדו"ח של משרד האנרגיה והחשב הכללי.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי שיבח את מר אלי קציר ובמייל ששיגר לעובדים כתב "אני שמח להודיע כי בבדיקה משותפת של משרד האנרגיה והחשב הכללי הגיעו בתי הדין הרבניים למקום הראשון בהתייעלות אנרגטית של משרדי הממשלה. מנהל אגף הרכש והלוגיסטיקה מר אלי קציר הוביל את המהלך ואני מוקיר בזה את פעילותו הברוכה. תשואות וחן חן לו! אני מודה לכל המזכירים הראשיים ולכל עובדי בתי הדין ששיתפו פעולה בנפש חפצה, חזקו ואמצו."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.