בתמיכת החרדים: העירייה תתקצב מוסדות רפורמיים

לראשונה אישרה עיריית ירושלים תמיכה תקציבית במוסדות המשתייכים לזרם הרפורמי. נציג 'הפלג', חיים אפשטיין, תוקף: "חרפה"

סערת הרפורמים: בגל"צ נחשף הבוקר כי עיריית ירושלים אישרה בישיבת מועצת העיר האחרונה תמיכה במוסדות המשתייכים ליהדות שאינה אורתודוקסית. ביניהם: ה'היברו יוניון קולג' – מכון ללימודי יהדות המשתייך לזרם הרפורמי. ע"פ הדיווח, גם נציגי ש"ס ויהדות התורה תמכו בהקצאה.

יושב ראש ועדת התמיכות, חנן רובין, החמיא לנציגים החרדיים ואמר: "קיימתי שיחה מורכבת עם הנציגים החרדים, אמרתי להם שיש מונח שנקרא 70 פנים לתורה והוא מונח יהודי…הם הבינו והפנימו שירושלים היא עיר מגוונות ושראוי לתמוך בזירת ההתחדשות היהודית בעיר. אני מאוד מעריך אותם על האומץ".

רובין הוסיף: זאת הפעם הראשונה שעיריית ירושלים תומכת באופן רשמי בהעברת כספים לארגונים לא אורתודוקסים. למרות שלסיעות החרדיות היה אינטרס לאשר את העברת הכספים על מנת לקבל כספים לארגונים שלהם, עדיין מדובר בצעד שאינו מובן מאליו במרקם הפוליטי בירושלים".

מי שתקף בחריפות את התנהלות נציגי המפלגות החרדיות הוא מ"מ ראש העיר, חיים אפשטיין, שאמר:"בושה וחרפה שנציגים חרדים, אנשי יהדות התורה וש"ס, יושבים בישיבה כזאת ולא קוראים את הסעיפים".

אפשטיין, המשמש כנציג 'הפלג הירושלמי' בעירייה הוסיף: "בושה וחרפה שהם מביאים כסף למקומות שרק עליהם המפלגות האלה לוחמות כל הזמן".

ואילו יושב ראש סיעת יהדות התורה בעיריית ירושלים, אליעזר הוכברגר, אמר בתגובה כי הוא אינו מכיר את הדברים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.