בתקשורת החילונית מסקרים: "הגר"ח תקף את ר' שמואל"

בעקבות התקיפה האלימה של הרב רוזן וההפגנות האלימות מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי מתח ביקורת על ר' שמואל אוירבך שתיאר את אנשי הפלג כ"צאן אשר אין להם רועה"

לראשונה ב"יתד נאמן": בשל ההפגנות האלימות של הפלג הירושלמי, מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי יוצא במכתב חריף כנגד ר' שמואל אוירבך, במכתב מתאר הגר"ח את אנשי הפלג כ"צאן אשר אין להם רועה", הנעדרים יראת אלוקים וגורמים במעשיהם לחילול כבוד התורה.

באתר וינט שהביאו את הדברים בהרחבה תיארו את מרן הרב קנייבסקי כמי שנחשב ברחוב החרדי כאחד מ"גדולי הדור" ול"מספר 2" בהיררכיה של המחנה הליטאי המרכזי בראשות הרב אהרון לייב שטיינמן.

בכלי התקשורת התייחסו בהרחבה למכתב החריף של מרן הגר"ח קנייבסקי. בגלי צה"ל דיווחו על כך שמרן שר התורה יוצא לראשונה כנגד ההפגנות של הפלג הירושלמי, בוינט נטען כי למרות היריבות המוצהרת בין הצדדים, "הביקורת מצד הרב קנייבסקי נגד הרב אוירבך וחסידיו היא צעד יוצא דופן, משום שבמחנה ה"בני-ברקי" נוהגים בדרך כלל להתעלם מהפלג הירושלמי ועיתונם אינו מסקר את ההפגנות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אחים יקרים לא עת לחשות.... לאור גזירת השמד שיוזמים נגד עולם התורה בחוק הגיוס הארור חובה קדושה לכל בן תורה לקום למחות ולהתריע למען עתידינו. חייבים לזכור שמרן הרב שך זצ"ל אמר על הגאון הצדיק הלוחם מלחמת השם לשם שמים ר' שמואל שליטא שהוא ראוי להיות מנהיג הדור ואסור להרהר אחריו.

  אחים יקרים לא עת לחשות….
  לאור גזירת השמד שיוזמים נגד עולם התורה בחוק הגיוס הארור
  חובה קדושה לכל בן תורה לקום למחות ולהתריע למען עתידינו.
  חייבים לזכור שמרן הרב שך זצ"ל אמר על הגאון הצדיק הלוחם מלחמת השם לשם שמים ר' שמואל שליטא שהוא ראוי להיות מנהיג הדור ואסור להרהר אחריו.

  אחים יקרים לא עת לחשות |
  הגב
  • כבוד הכותב תגובה מס' 1 שכח כנראה שהרב שך לא כתב שהוא ראוי להיות מנהיג הדור.

   ומה שכתב שאסור להרהר אחריו אין הכוונה ח"ו שהוא ראוי להיות מנהיג הדור וזה פשוט. וגם שכח הכותב שיש מושג של יין שהחמיץ וכו' אין ספק שזה מה שקרה לו הרי עינינו הרואות שעדתו הולכים כצאן בלי רועה. וכמו שכתב שר התורה שעליו הרב שך אמר בלווייה של הסטייפלר זצ"ל "הניח בן כמותו".

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב