בת דודתו של ח"כ שטבון בין הנמלטים מהמרכול הכשר

יו"ר השדולה הצרפתית בכנסת ח"כ שטבון לרוה"מ: "הכרז על צרפת כיעד חירום לעלייה". בת דודתו של ח"כ יוני שטבון הצליחה להימלט מהמרכול הכשר בעת הפריצה של כוחות הקומנדו הצרפתיים.

בתגובה לאירועי הטרור אשר פקדו את צרפת בסוף השבוע, קרא הערב (מוצ"ש) יו"ר השדולה למען עולי צרפת בישראל ח"כ יוני שטבון לראש הממשלה ולשרת הקליטה להכריז על צרפת כיעד חירום לעלייה. שטבון, אשר בת-דודתו היתה מבנות הערובה במרכול בפריז: "ישראל אינה ערוכה כעת לקליטה המונית של יהודים מצרפת. במציאות הביטחונית הבלתי אפשרית, יש לישראל אחריות להקצות את מלוא המשאבים לטובת העלאת וקליטת יהודים מצרפת".

סוף שבוע קשה עבר על הקהילה היהודית בצרפת, בה בעת על מאות אלפי בני העלייה הצרפתית בישראל. נוכח האירועים, צפויים בימים הקרובים אלפים מיהודי צרפת להתדפק על שערי משרדי הסוכנות בצרפת בבקשה לעלות ארצה.

ברשתות החברתיות כבר נרשם בסוף השבוע שיח ער בנושא, כאשר אלפי יהודים מצרפת הביעו את כוונתם לעלות לישראל בתקופה הקרובה.

יו"ר השדולה למען עולי צרפת בישראל ח"כ יוני שטבון בן לעלייה הצרפתית, התייחס הערב (מוצ"ש ) לדברים ואמר: " ישראל אינה ערוכה כעת לקליטה המונית של יהודים מצרפת. במציאות הביטחונית הבלתי אפשרית, יש לישראל אחריות להקצות את מלוא המשאבים לטובת העלאת וקליטת יהודים מצרפת".

שטבון קרא לראש הממשלה: "הכרז על צרפת כיעד חירום לעלייה"

מספר דקות לפני כניסת השבת, נודע לח"כ שטבון כי אחת מבנות הערובה במרכול בפריז היא בת-דודתו. כאדם דתי, נבצר משטבון להתעדכן במהלך השבת במצבה ורק בצאת השבת התבשר כי לבת דודתו שלום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.