בת החוזר בתשובה שהפכה למיליונרית (וידאו)

אקזיט המיליונים: אושרת קוטלר עם הישראלית בת ה- 29 קירה רדינסקי שהפכה החודש למיליונרית. צפו בכתבה

כיצד מצליחה ד"ר קירה רדינסקי לחזות ברמת סבירות גבוהה איפה ומתי יפרצו מהומות אלימות, מגיפות מסוכנות או יעלו מחיריהם של מוצרי אלקטרוניקה – ולמה חברת איביי חשבה ששווה להשקיע בסטארט-אפ שלה 40 מליון דולר, כשהיא הרויחה רק מאותה עסקה עשרות מליונים.

הפרטים בכתבה

אקזיט המיליונים: אושרת קוטלר עם הישראלית בת ה- 29 שהפכה החודש למיליונרית

‎Posted by ‎המגזין עם אושרת קוטלר‎ on‎ יום שלישי 26 יולי 2016

קירה רדינסקי נולדה בקייב שבאוקראינה, ועלתה לישראל כשהייתה בת 4. היא גדלה בנשר עם אמה, דודתה וסבתה.

שירתה בחיל המודיעין כמתכנתת והייתה שותפה בצוות שקיבל את פרס ביטחון ישראל.
בשנת 2002, בהיותה בת 15 בלבד, החלה ללמוד בטכניון, והשתלבה בתוכנית המצוינים.

את שלושת תאריה האקדמיים קיבלה מהפקולטה למדעי המחשב בטכניון. בתואר השני עסקה בתחומים הקשורים ללמידה תלוית-זמן ולבינה מלאכותית.

בדצמבר 2012, בהיותה בת 26, הגישה את עבודת הדוקטורט שלה בה תיארה מתודולוגיה לניבוי אירועים על סמך שכיחות שאילתות באינטרנט, וניתוח סמנטי של טקסטים מ-500 השנים האחרונות, ארכיוני חדשות מניו יורק טיימס משנת 1851 ומאגרי מידע נוספים.

את מערכת ה-Big Data, המוצאת תבניות ושרשרות אירועים היסטוריים ועל סמך זה חוזה מגמות עתידיות, פיתחה רדינסקי במהלך התמחות בת שלושה חודשים במטה מיקרוסופט ברדמונד, יחד עם אריק הורביץ, מנהל שותף בחטיבה.

בכתבה הסוקרת את המערכת צוין כי המערכת נבדקה על נתונים היסטוריים והראתה תוצאות טובות.

באוגוסט 2013 נבחרה על ידי מגזין הטכנולוגיה מבית MIT לרשימת 35 הממציאים מתחת לגיל 35. המגזין ציין חיזוי של התפרצות מגפת כולרה בקובה, תופעה שהכתה בתדהמה את הקהילה הרפואית. המגזין ציין כי מציאת התבניות על ידי המחשב יוצרת ניבויים "טובים כמו של בני אדם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.