בת המליונר החרדי ובנות הסמינר • בקליינע

השבוע במדור הפפארצ'י של אתר קוקר: מה עשה המשב"ק בקניון מודיעין? בת המיליונר החרדי עזבה במפתיע את הסמינר היוקרתי • ג'וב נוסף ליועץ התקשורת החרדי? • "ירח הדבש" של העיתונאי המאורס מעבר לים, והתפריט המשודרג של גוטרמן ועוד. {אל תחמיצו!}

סוף שבוע של סיילים, מבצעים והנחות הוציאו את שוחרי 'האב והמחנך' הצופים "באדיקות" בסדרה הפופולרית שעשתה לה כנפיים למרכזי הקניונים, שם יצאנו לנו לפגוש משב"ק של אחד מראש הישיבות באיזור המרכז שהתהלך להנאתו בקניון מודיעין.

המשב"ק נמלט אחוז בהלה ממכשיר האייפון של בקליינע שהתקדם לעבר המדרגות הנעות שהעלו אותנו למתחם המבצעים וההנחות.

משבק

בקבוצות ווטסאפ החרדיות הביעו השבוע  זעזוע משיחת הטלפון {המוקלטת} בין "שטערלצע", לנוחעם, בקליינע דן לכף זכות כי הגברת המשתייכת לאחת החסידויות הגדולות במגזר החרדי חמדה לעצמה את כל הירושה של האח מבלגיה.

אולם, מעקב בקליינע חושף פרצה נוספת ברחוב החרדי: בעוד אנו מקנחים את חוטמנו בחבילת טישו מקומטת, פגשנו במספר בחורי ישיבה שעובדים בלב ליבו של הקניון. בקליינע חשב להעביר את הסיפור לידי אחת המערכות של אחד מן העיתונים החרדים, אך נזכר כי אחד המושכים בעט והמצליפים בעם נצפה בעבר מתהלך באותו קניון.

יש כאלו שבחרו לצאת לנפוש בלונדון ולהנות ממבול המבצעים במרכזי הקניות שם, עסקנים רבים שבו עם מזוודת עמוסות בבגדים לכל החורף.

עורך מגזין 'זמן', חיים קליגר, יצא לנפוש עם עם רעייתו בלונדון ושב עם מזכרת של חוויות ותמונות.

קליגר שמות 2

גם שלומי גיל ממשפחה יצא עם ארוסתו מהמבשר ל"ירח דבש"  עם צ'ולענט במרכז החרדי השוקק מעבר לים.

גיל שמות

גם ציקי פרנק שהה לחופשה פרטית בלונדון והצטלם מול גלגלי הענק והרכבות המקומיות. בקליינע לא מקנא ומתעקש להתכרבל בפוך החמים .

ציקי שמות

במעבר חד: נעבור לסיפור השבוע שמסעיר את עיר התורה והחסידות. הוא איש עסקים חרדי מצליח שהחליט שבתו לא צריכה להמשיך ללמוד עם חברותיה לספסל הלימודים בסמינר היוקרתי. הפיתרון: שליחתה ללמוד בעיר אחרת מקוררת. רמז: הפילוג הליטאי.

שר הדתות, דוד אזולאי, שהה בשבת במלון כינר. בקלינע השיג תיעוד מנאומו המרתק.

כינר שמות

קודם פינת השמחות: נבקש ממכם התנצלות על כך שהמדור לא הופיע בשבוע שעבר – וזאת לאחר סדרה של שיעולים בלתי פוסקים – יערות של טישו משומשים, שהושלכו לצד עשרות כוסות תה עם כדורי אופטלגין ונורופן שהעשירו את חברות התרופות.  בשל כך בקליינע פיספס את משתה 'סריס הנשים' בו השתתפו ראש ושועי המדינה וגדעון סער אחד שכבר סימן את היעד הבא.

דרעי 6

סגן ראש עיריית ירושלים, ישראל קלרמן, הגיע השבוע למעונו של מרן הגר"ח קניבסקי בכדי לקבל את ברכתו לקראת שמחת נישואי בתו שתתקיים היום, יום חמישי, ב'ארמונות חן' בבני ברק. בקליינע משגר כוס ברכות לעסקן החביב.

קלרמן שמות

מזל טוב מכל הלב לבעל 'המנגנים' מוישי רוט שהתארס בשעה טובה ומוצלחת.

מזל"ט ליעקב לפידות, מנהל סניף 'עזר מציון' במודיעין עילית, לרגל שמחת בר המצווה לבנו שנערכה השבוע.

מזל"ט לסגן ראש עירית ירושלים, צביקה כהן, לרגל הולדת הנכד.

מזל טוב לשמעון ליברטי להולדת הבת. (סימן לבנים).

פרץ שמות

מזל טוב ליזם החרדי, רפי הופמן, לרגל אירוסי בתו עם הבה"ח יעקב בן שלמה – מבחירי ישיבת מיר ברכפלד.

מזל טוב ליהודה אבידן לרגל שמחת נישואי בנו  שהתקיימו השבוע.

מזל טוב לגאון ר' יונתן אבר, משגיח דישיבת 'אור ישראל' וישיבת 'היכל יצחק' לרגל נישואי בנו אורי נ"י מבחירי ישיבת מיר ברכפלד.

לחדשות בספרא: יחד עם כל רבדי הציבור החרדי שמחנו בשמחתו של איש החסד אורי לופוליאנסקי שיצא מבית המשפט עם חיוך מרוח מפה לאוזן.

לופוליאנסקי על קבר מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל. צילום: נחום בנדיקט
לופוליאנסקי על קבר מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל. צילום: נחום בנדיקט

סגן ראש ירושלים, יצחק פינדרוס, נצפה במעדניית זהבה קונה הערינג לכבוד השבת.

פינדרוס שמות

כמה שעות לאחר מכן, דקות ספורות לפני כניסת השבת: דייטש, ראוכברגר וסבן התייצבו למחאה בקריית יובל כנגד חילולי השבת של ניר ברקת.

ספרא שמות

שמות גרינברג

כל עסקני 'דגל התורה' השתתפו ביום רביעי בערב במסיבת יום הולדת 40 שנערכה לסגן ראש עיריית בית שמש, שמואל גרינברג.

אחדות ב׳דגל׳ לאחר קרב עקוב מדם ומתקציבים, גפני הגיע לסיור עם גוטרמן ומנחם שפירא במודיעין עילית.

בקליינע מתאר לעצמו שלאחר סאגת פריינד גפני יהנה מכיבודים למקורבים בתמורה להעברת תקציבים. בנתיים, גוטרמן שינה את תפריט הרוגלעך והקולה שהוחזרו אחר כבוד למקרר, ופינק את המשלחת מ'דגל' בארוחת בוקר בריאה עם בקבוק מים מינרלים.

אפרופו  מנחם שפירא, מאז מעברו מעיר האברכים לעיר התורה ו'הקופיקס' הוא העלה במשקלו בעוד חמישה קילו.

IMG_2252

מוקדם יותר השבוע סייר שפירא במוסדות החינוך בבית שאן ונפגש עם ראש העיר וסגנו, פנחס בדוש.

ג'וב נוסף  ליועץ התקשורת החרדי?  חה"כ סתיו שפיר פרסמה בטוויטר על כך שהיא מחפשת יועץ אסטרטגי, אחד הגולשים הציע את התפקיד  לירח טוקר שהפסיד בקרב על רבנות הטוויטר ואולי ינסה את מזלו עם הג'ינג'ית של בוז'י שהתלהבה מהרעיון. ירח עצמו לא מכחיש.

 

שתיו שמות

בחצרות הקודש: מרן האדמו״ר מגור הגיע למושב בית חלקיה שם שוהה לנופש לצורכי בריאותו.  הגבאי לייבי פזינצ'בסקי ליוה אותו לאורך המסלול.

גור שמות

שלושת המוסקוטרים של דגל התורה נפגשו השבוע מחוץ לש"ב לנכדו של הגר"ח קנייבסקי.

שמות שלומי

האדמו"ר מרכז חסידי ויזניץ שליט"א הגיע לשמחת החתונה לבחור החשוב חיים מאיר אובלוקוש

אובלקודש שמות

האדמו״ר מזלאטשוב הגיע השבוע לבניין עיריית אלעד. הדובר חיים לוריא קיבל אותו בסבר פנים.

לוריא שמות

בפלג הירושלמי טוענים כי  שלושה אברכים תלמידי חכמים ממשפחות חשובות ומיוחסות לא קיבלו עדיין את המילגות החודשיות באחת מהישיבות הגדולות בירושלים.

 

 

ישיבת 'כסא רחמים' בראשות הגאון רבי מאיר מאזוז  ערכה הילולא בגני התערוכה בהשתתפות אלפי נדיבים בוגרי הישיבה. מי שחזר למרכז הבמה הוא אלי ישי, שהצטלם  לצידו של שר האוצר משה כחלון שכיבד את אנשי 'יחד' והשתתף באירוע.

בקליינע מנפק ספקולציה כי ישי יצטרף לכחלון וככה יוכלו לרוץ תחת 'כולנו יחד'. השר הפורש סילבן שלום שהיה אמור להופיע באירוע נעדר בשל אילוצים.

כחלון שמות

ישי לפידות כיכב השבוע והופיע במלון וולדרוף אוסטוריה בירושלים.

לפידות שמות

 

שבת שלום! אהבתם? עשו לנו לייק!.

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com – סודיות מובטחת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מידיעה – הסיפור עם בת הצמיליונר אינו קשור כלל לפילוג הליטאי.
    כלל נקוט בידך: לא כל מה שנוצץ – זהב הוא.

    ידידים |
    הגב