המופת של הבבא סאלי (וידאו)

הרב יצחק דוד גרוסמן רבה של מגדל העמק חושף בראיון לערוץ 20 על המופת של הבאבא-סאלי שהתפלל על בת הצדיק שהוכרזה כצמח – ופקחה עיניים. צפו { בת הצדיק והבבא}

בתכנית "סיפורה של מדינה" בערוץ 20 תעלה השבוע תכנית מיוחדת לזכרו של רבי ישראל אבוחצירא – הבאבא סאלי.

לתכנית הוזמנו מקורביו שידברו על סוד הקסם של אחד מגדולי הרבנים המקובלים של דורנו, הם יספרו על אורחות חייו וקווי אישיותו וינסו להבין מה גרם להמונים לפקוד את ביתו ולקבל את ברכתו.

בין המשתתפים בפאנל: הרב יצחק דוד גרוסמן, הרב יצחק אבוחצירא, שחקני הכדורגל  שמעון אבוחצירא ואלון חזן, מידד טסה ועוד.

הרב יצחק דוד גרוסמן, נשיא מוסדות "מגדל אור" סיפר במהלך הפאנל על יהודי שהיה מאד מקורב אליו, "הוא היה גר באנגליה, קוראים לו מנשה שטרן. לא מזמן הוא נפטר, היה צדיק גדול". מספר הרב,  "למנשה שטרן הייתה בת שהבת הזו נפלה מקומה רביעית, באנגליה. היא נהפכה להיות צמח ואחרי שבוע קראו למשפחה, זה היה יום שישי ואמרו 'העניין גמור'.

הרב גרוסמן סיפר על הקשר עם מנשה שטרן ואמר שידע "שאנחנו מקורבים", אני ואח שלי, לבאבא-סאלי אז הוא צלצל להתחנן שילכו לבאבא-סאלי שיתפלל כי למעשה קראו למשפחה להיפרד.

בשלב הזה באנו לבאבא-סאלי, היה יום שישי, הוא היה כבר מוכן לשבת עם הג'לבייה הלבנה, שניים מקרא ואחד תרגום, ואז הוא עושה עם הידיים 'מה קרה', הוא הבין שמשהו קרה, אמרנו: 'מנשה שטרן צלצל, שהבת שנפלה…'. הוא סגר את החומש, התחיל להתפלל, בתוך התפילה הוא ממלמל ומוריד את הראש, מוריד את הראש ופתאום הוא מרים את הראש ועושה ככה (במחיאת כפיים) התפילה התקבלה! ככה במילים האלה. באותו רגע שהוא אמר "התפילה התקבלה", הילדה פתחה את העיניים, היא בריאה ושלמה והיא כבר סבתא".

התוכנית "סיפורה של מדינה – סודות הבאבא סאלי" תשודר מחר, יום רביעי, בשעה 21:00.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.