בת הרב מירושלים שעזבה את הדת • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר 'אקטואליק': הסיפור שמסעיר את ירושלים, פינת הממריאים: העיתונאי שניצל מהנחש, הברנז'ה כבשה את הדיוטי פרי, והפנצ'ר על הדרך

לא היו ימים טובים לברנז'אים כימי חודש אב שבו נהגו העיתונאים לארוז מטלטליהם ולעבור בנתב"ג בדרך לצ'ק אין. וכל מי שלא עבר בדיוטי פרי בימי יולי-אוגוסט הרי שלא יצא ידי חובת מצוות 'בנאות דשא'. יש לכם דרכון ביומטרי? חגרתם חגורות או גערטל? הצטרפו לזירה.

חשיפת בקליינע: בתו של אחד מגדולי רבני השכונות בירושלים חזרה לאחרונה בשאלה עם בעלה ושני ילדיה. המשפחה בהלם מוחלט, גם אנחנו.

לאחר הופעה מוצלחת בבריכת הסולטן, בהשתתפות אלפי אנשים(לידיעת, מוטק'ה בלוי, יו"ר משמרת הקודש והחינוך), אברהם פריד מגיע למסוק בדרכו לצפון, שם פוגש את הזמר ישי לפידות שטס לאינשהו.

יממה לאחר מכן בקליינע עשה כל הדרך לפארק פרס בחולון לשמוע את "הצעקה" האחרונה של מרדכי בן דוד שהקפיץ את הילדים החולים ואת מאות המתנדבים של 'בלב אחד'.

מרדכי בן דוד בחולון (צילום: קובי הר צבי)

אם כבר בן דוד, לבקליינע נודע שנדיב עם לב גדול תרם סכום נכבד עבור ההופעה של המלך שמקיים את דברי הפתגם 'אין הופעות חינם'…

ולפינת הממריאים המורחבת: כפי שפתחנו, עשרות צילייגערס יצאו את גבולות ישראל בכדי לבלות עם נשותיהם מעבר לים. מנתי גרוסמן עד שימען ברייטקופף – הכל מעלין לשוויץ בכדי להחליף כוח לקראת הימים הנוראים הבאים וקרבים.

עורך בקהילה שלמי קוק, יצא עם רעייתו לנפוש בפרוטוגל. כרסטיאנו אמנם לא היה במעצמה הקולוניאליסטית, אך העורך המוכשר של בקהילה הצליח להתמודד עם נחשים ארסיים,וטיפס עד לגורדי שחקים עצומים עם הילדים.

עורך ׳הפלס׳ נתי גרוסמן נצפה עם בני המשפחה בדיוטי פרי בנתב״ג בדרכו להרי האלפים בשוויץ. אין ספק שאחרי הבילוי במגרש הרוסים – מגיע לנתי קצת נופש.


האיש והטורים עורך משפחה שמעון ברייטקופף,יצא לנפוש בערי האלפים בואכה חלדדונה, כמו גם עמיתו למשפחה יוסי אליטוב שדאג לעדכן את הגולשים און ליין על מסעו הקסום בהרי האלפים לצד עשרות זוגות חסידים שפסעו ברחובות המצוירים של עיירות הנופש.

רגע אחרי ביטולו הסופי של הקומזיץ בביתר בחר איש המעש דייטש לפרוש כנפיים לאוקראינה.

ובהמשך לחונא מי שעוד נראה בשדה התעופה אחרי "ההפסד בביתר" הוא אמן הרגש מוטי שטיינמץ.1- 0 למוטי.

צביקה גרוניך טס ליעד בלתי ידוע אנו מקווים שעד תחילת מושב הכנסת הקרוב יחזור גרוניך אל שכונתינו ….

הנוסע המתמיד של המדור הוא הצלם שלומי כהן שלא יכול להישאר שבוע אחד בישראל. כהן יצא עם חברים מישיבת 'דרך השם' לבורגס ושכשך את רגליו במימי הבריכה הבולגרית.

הזמרת חגית יאסו, המתקרבת לדת, הגיעה לתפילה בחדרו של הרבי מליובאוויטש ב-770 בניו יורק. מאחורי הקלעים היה זה מנדי ריזל מרדיו' קול ברמה' שדאג לסיור vip בניו יורק,בסיוע של הרב ישראל זילברשטרום.

למדור נודע כי גם  העיתונאי יצחק פלדמן (בקהילה) צפוי לטוס בים שני לניו יורק לרגל שמחה משפחתית.

גם הרצל קוסאשוילי שנכנס לפינת הממריאים עושה "מבצועים" בדרכו לחופשה בחו"ל.

גם אחד ממנהלי עיתון 'הדרך' עלה על מטוס וחגג את השקת הביטאון בנופיה הקסומים של האלפים.

מי שנשאר בארץ לקראת השקת 'הדרך' היה יור ש"ס אריה דרעי שנפש בוילה בספופה. כמה שעות לאחר שנחקר ביאח"ה הוא קפץ עם חברי ש"ס לפארק בירכא ושיחק 'לכאורה' עם ילדיו. דרעי הספיק לדלג גם למחנה 'בני תורה' , שם, עם עיניים טרוטות, סיפר לבני תיירה כי לא ישן כל הלילה בקבינט בגלל ישיבה לילית שדנה על המצב בגבול הסורי, בקליינע שגם ככה מודאג מקים ג'ון לא מקל ראש.

צילום: יעקב כהן

הפנצ'ר הראשון על הדרך: אנשי מערכת 'הדרך' הזדרזו להשיק את העיתון הראשון של אריה דרעי,וככה זה נראה – תמונות שלא ידעו אבותינו ולא היו מתפרסמות גם ב'קוקר' ז"ל נכנסו כלאחר יד במסגרת כתבה מורחבת שפורסמה ב'הדרך' על חוף הים בהרצליה, מתברר שהמבקר הסתמך על פקחי משמרת הקודש והחינוך שכנראה לא הצליחו למנוע את פלישתם של הבנות ההרצליניות אל החוף.

עסקני ש"ס שהיו כה נלהבים הצטלמו לסלפי על 'הדרך', שליח מיוחד שלאחרונה בילה במגרש הרוסים כיתת את רגליו עד לגבעת שמואל בכדי לספק את הביטאון הראשון לאיציק סודרי.

העיתונאי בני רבינוביץ ונכדו נצפו כשהם עושים קניות ב'כיפות אלטמן' בבני ברק לכבוד יום ההולדת של הנכד. צילום: אלי וייס.

ערב שבת באשקלון: החוף הנפרד עמוס וגדוש באנשים שהגיעו מכל איזור הדרום להנות משישי שמייח שהופק ע"י המשנה לראש העיר חי דהרי וראש העיר תומר גלאם. בכניסה לחוף הוקמה במת ענק של רדיו קול ברמה שהעבירו בשידור חי הופעות של אופיר סלומון, אליקם בוטה, ישראל פרץ וילד הפלא גלעד יחיא.

באשקלון ממשיכים להתארגן להפקת הענק ביום רביעי הקרוב, על בימת האמפי פארק יופיע ענק הזמר החסידי עולמי יעקב שוואקי שיארח את ישי ריבו, בהנחיית איש יחסי הציבור יוסי לחיאני ובשיתוף רדיו קול 'ברמה'.

אשקלון היום: הכתבה הכי מדוברת בשבוע האחרון שהתקיימה בעיתון ישראל היום על המקובל המאיר לבריות מאשקלון ממשיכה להכות גלים. השגנו לכם תמונה מאחרי הקלעים שאותה צילם יוסי לחיאני שיזם את הכתבה.

החרדים בליכוד עבדו השבוע שעות נוספות, זה התחיל במפגן במוצ"ש בפ"ת מול ביתו של מנדלבליט, והמשיך בכנס התמיכה האדיר בגני התערוכה לשם נהרו בהמוניהם מאות פעילים חדורי מוטיבציה.

ברכת ישוב טוב לשמעון ליברטי לרגל מעבר דירה מעיר התורה והחסידות בבני ברק לעיר הקודש והמקדש.

מזל טוב לשר הבריאות יעקב ליצמן לרגל הולדת הנכדה, הלידה איך לא? בהדסה הר הצופים אצל פרופ' שמחה יגל.

מזל טוב לדובר עיריית בית שמש, מתי רוזנצוויג לאירוסי הבן.

מזל טוב לדניאל סימן טוב מ'קול ברמה' לרגל אירוסו עב"ג.

תנחומים להרב מנחם כהן יו"ר הוועדה הרוחנית בעיתון משפחה על פטירת אחותו.

טיסה נעימה לכולם. פרגנו לנו בלייק!

הצטלמתם עם מדוזה בחוף? ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דאצה

    אלו הם "הוגי הדעות" של החרדים, ומנסים לעצב לנו את דעת הקבל? לא ניכר כלל בהם שהם חרדים, אולי חרדים לפרנסתם, אבל לא לקב"ה ולרוחניות שלנו. חבורת ליצנים עם כיפה.

    נופש |
    הגב