יוזמה בבת ים: אברכי כולל לומדים משניות ביום הזיכרון לעילוי נשמתם של הנופלים

היוזמה המיוחדת מתקיימת מזה כשנתיים על ידי עיריית בת-ים, הנקרא 'בת-ים זוכרת', ושותפים לו כוללים חרדיים ומשפחות שכולות. על פי המיזם, שאותו ייסד אורי בוסקילה, ממלא מקום ראש העיר בעירייה המקומית, ואליו התגייסו אברכי כוללים בעיר לטובת לימוד, תפילה והנצחה לעילוי נשמתם של חיילי צה"ל שנפלו במערכות ישראל.

פעמים רבות, אברך שקיבל על עצמו ללמוד לטובת חייל שנפל לומד להכיר את דמותו של החייל ולהתחבר למשפחה השכולה. כך קרה שרבים מהאברכים החלו לסייע למשפחות בארגון האזכרות והתפילות, וגם במקרים שאין מי שיגיד קדיש על הנופלים הם מתנדבים לעשות כן למען נשמת החייל.

היוזם אורי בוסקילה אומר: "בת-ים היא עיר מאוד מיוחדת, יש בה מגזרים שונים ומגוונים ויש בה גם חזרה בתשובה ולא מעט כוללים ששייכים למגזר החרדי. רצינו לחבר בין המשפחות השכולות למגזר החרדי, אבל לא ממקום של כפייה או הטפה. אין לי צל של ספק שהמגזר החרדי דואב את כאב חיילי צה"ל. החלטנו לקיים מפגש עם 17 ראשי הכוללים בבת-ים, ואמרתי להם שם שיש לי משימה לאומית".

בוסקילה אומר עוד: כי "בבת-ים יש 600 חיילים שנפלו מאז קום המדינה", על מאות מהם אין מי שיאמר קדיש או ילמד משנה לעילוי נשמתם. כמה גורמים, ביניהם יו"ר 'יד לבנים', החליטו להקים יחד עם האברכים מיזם מבורך שבו יתפללו למען אותם חיילים. לא האמנו לרמת החיבור שהמיזם הזה יגיע, וברוך השם יש אברכים שהתגייסו בצו 8 לטובתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.