בג"ץ הכריע: מרזל וזועבי לא ייפסלו – הצטרפו לשידור החי

בית המשפט העליון בית המשפט העליון הודיע לפני זמן קצר על החלטתו לבטל את פסילתם מהתמודדות לכנסת ה-20 של נבחרי הציבור חנין זועבי (הרשימה המשותפת) וברוך מרזל (יחד).

בית המשפט העליון בית המשפט העליון הודיע לפני זמן קצר על החלטתו לבטל את פסילתם מהתמודדות לכנסת ה-20 של נבחרי הציבור חנין זועבי (הרשימה המשותפת) וברוך מרזל (יחד).

יו"ר תנועת יחד אלי ישי יקיים הערב מסיבת עיתונאים יחד עם ברוך מרזל.

שידור חי מערוץ 2 – באדיבות רשת

במסיבת העיתונאים יתייחסו השניים להחלטת בג"ץ לאפשר למרזל ולח"כ זועבי להתמודד בבחירות הקרובות.

עו"ד איתמר בן גביר שייצג את ברוך מרזל בעתירה, אמר בעקבות החלטת בג"ץ כי מדובר בהחלטה 'חצי צודקת'.

"לעניות דעתי לא היה ספק שיש לפסול את זועבי ולא לאפשר למחבלת אוייבת שונאת ישראל להתמודד בבחירות לכנסת. אין מקום להשוות אותה עם אוהב ישראל כמו ברוך מרזל מה גם שחומר הראיות נגד המחבלת היה חזק ומבוסס ואילו נגד מרזל לא היה כלום רק עתירה קנטרנית ופוליטית של אנשי שמאל קיצוני שלא יודעים דמוקרטיה מהי".

יושב ראש 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, הגיב להחלטת בג"ץ לאפשר לחנין זועבי להתמודד בבחירות. ״מתן האפשרות לחנין זועבי לכהן שוב בכנסת ישראל היא אות קלון על מצחה של הדמוקרטיה הישראלית. החלטת בית המשפט העליון היא מצערת ומקוממת", טען ליברמן והוסיף כי מפלגתו תפעל לישוני החוק כך שבג"ץ לא יוכל לבטלו.

כזכור,  הוועדה פסלה את מועמדותו של ברוך מרזל, ברוב של 17 תומכים מול 16 מתנגדים.

אמש, נערך דיון בבית המשפט העליון בו שטחו מרזל וזועבי את גרסתם. עו"ד איתמר בן גביר טען כי מרזל התרחק מתנועת כך והיום הוא כבר שומר חוק, מרזל עצמו טען: "אי אפשר לפסול אותי על סמך קטעי עיתונות".

"אמשיך להגיע באויבי ישראל ולהגיד מה שאני חושב, איך שאני חושב", אמר מרזל, המתמודד ברשימת "יחד" במהלך הדיון. "אני מוחה על ההשוואה ביני לבין המחבלת זועבי שיושבת בכנסת וחותרת להרס מדינת ישראל".

בעקבות כל הודיעו מרזל וחברת הכנסת חנין זועבי כי בכוונתה לערער לבג"ץ על פסילת מועמדותה. "אני משוכנעת שבית המשפט יהפוך את ההחלטה", אמרה בצאתה מהדיון. "מדובר בהחלטה פוליטית של ועדה שאמורה לשמור על הדמוקרטיה וכללי יסוד אבל שומרת על דעות ימניות וגזעניות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני שומע למועצת חכמי התורה!!!

    אני שומע למועצת חכמי התורה!!! |
    הגב