גבאי חדש בבית כנסת

ההיסטוריה עוד פעם חוזרת על עצמה. מפלגת העבודה שוב מצאה את המשיח שינצח את ראש הממשלה. גם מרכז, גם מזרחי, וגם חברתי, והכי חשוב גבר. אבל האם עוד פעם מפלגת העבודה שכחה להסתכל בעבר המשיח (שקר)שלה.

הטור של שלומי פרידמן

 

"הגיע המושיע", "ואתם מיהרתם להספיד". זה רק חלק מהמשפטים שנאמרו השבוע מח"כים ופעילים ממפלגת העבודה. סוף סוף הגיע המשיח רכוב על מפלגת העבודה. והוא ממש עכשיו בדרכו לנצח את ביבי ולהחזיר את השלטון למפלגת, האם הכל נראה ורוד לא?!

התוכנית סדורה. יש לנו איש גם מזרחי, גם חברתי, וגם גבר גבר. לא מישהו שצריך לתקן את הקול שלו (או במילים אחרות לא מישהו שימצאו דובי בבית שלו, יותר בובת וודו של ביבי אם תשאלו אותי).

(אבי גבאי מפץ פוליטי או ברק שני)

אז לא.

בהסתכלות לא מעמיקה כבר נראה איך הבועה הזאת עומדת להתפוצץ מאליה.

בא נתחיל אם מה אנחנו יודעים, ולשאלה היותר גדולה מה אנחנו לא יודעים על אבי גבאי: הוא האדם הכי חברתי בכנסת. כל כך חברתי שלא היה לו בעיה לעבור מכולנו (הליכוד 2 "מתי כבר נתאחד עם ביבי"), לעבודה (מפלגה שלפני שבוזי נכנס אליה עוד הייתה מפלגת שמאל אופוזיציה לליכוד). אבל איך אומרים כל ישראל אחים.

עוד פרט שולי. בפעם האחרונה שבדקתי, העבודה הייתה מפלגה סוציאל דמוקרטית. איך זה משתלב שהמושיע שלה היה מנכ"ל בזק (אם בקפיצה שנתיים לאחור אפשר לראות שהביקורת הגדולה על יעקב פרי בזמנו היה היותו נשיא סלקום מה שהופך אותו לחזיר קפיטליסט לא צריך לציין שהביקורת הגיע רק ממפלגת העבודה). אבל כשמדובר בגבאי חוק ההתיישנות עובד.

בכל זאת מדובר בבן אדם שפרש מהמשלה. מה צריך יותר מזה?! (רק שאלה אחרונה למפלגת העבודה. הפריע לכם שמינו שר בטחון לא אחראי, אבל שר ביטחון שקרה למזכיר המדינה אובססיבי ומשיחי זה זורם בתור אחריות??)

ואל תנסו לומר את השם החם עמיר פרץ. כלומר בתור בדיחה כבר אף אחד לא מקבל. אדם שפרש ממפלגת העבודה בזמנו, בטענה שהם הולכים להיכנס לממשלת נתניהו. ולמרות שאדם כמו פרץ ברור שדבוק בעמדתו. פתאום  באורח פלא כעבור משהו כמו חמש דקות, אחרי שביבי ניצח הצטרף למפלגת התנועה. וזה לא עוד לא הבדיחה.  אלא מה שיותר משעשע שפרץ ולבני הצטרפו הראשונים לממשלה, (האדם שפרש ממפלגה בטענה שתצטרף לממשלה)

אבל אל תראו את זה כך ישראל הייתה במצב שצריכים את עמיר פרץ לאיכות הסביבה. הרי יש את הסביבה לפני ואחרי עמיר פרץ.

ומה עם המפלגה עצמה מפלגה שכל מה שמחבר את כולם זהו הרצון להיות היו"ר. שהרי מה הקשר בין זוהר בהלול שע"פ דעותיו מרצ היא ימנית מדי, לבין כבל שמתעקש שהעבודה היא מפלגת מרכז בכלל, ו"ממשלת אחדות זה לא רעיון רע". או בין הטראמפיזם של מרגלית ולפמיניזם של מיכאלי. אין פלא שיש קרע כל כך חזק במפלגה. ארבע שנים לא מצליחה להיות אופוזיציה לוחמנית.

למסקנה, למרות שלא צריך לכתוב אותה, כי היא מתבקשת מאליה. די עם המשחת המשיחיות העלובה הזאת, די עם הקריאות "הנה הגיע זה שינצח את ביבי" בלי לבדוק במי מדובר. העם אולי בעד להביא את "המשיח" הזה. אבל אדם עם קורות חיים יותר ממהפכה תקשורתית, ויותר מזה שהיה רמטכ"ל. בלי לדעת מהם עמדותיו האשיות או בלי לראות תוצאות מעשיות שמשקפות את רוח המפלגה. ע"פ מעשה אחד שעשה בכוונה או שבטעות, יצא לו לא הופך אותו למחליף  של רבין יותר המחליף של ברק.

ואולי בפעם הראשונה הגיע הזמן בשביל מפלגת העבודה, לא ללכת לנקודות קיצון. לא הרצוג, ומצד שני לא בדיחות כמו ברק, או פרץ. יש גם באמצע ואם גנרל כמו לפיד מקבל עשרים מנדטים. אז אנשים כמו כבל גם יכולים להנהיג ואולי מי יודע ששיטת ההיגיון תצליח.

די עם הטראמפ תנו לחזן להוביל קווים כאלה תישארו העבודה.

 

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. 73 אנשים שסימנו שאהבו פיות יסכימו איתך שלו יש כתבת מדהים מצפים לראות עוד ממך

  דוד ישי ניסן |
  הגב
 2. מי הוא שלומי פרידמן ? כל זב חוטם יכול לשפוך את השטויות שלו באינטרנט , חבל שביזבזתי זמן .

  ירחמיאל |
  הגב
 3. השמאל ממזמן הפך להיות מת השונאי דת האלה הופכים להיות לא קיימים פרידמן תיאר יפה מאוד את מות ה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. השמאל בישראל מת הם שונאים דת שלא מבינים שעם ממזמן לא איתם פרידמן תיאר מצוין איך השמאל הפך להיות גויה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב