"גבאי שכח מה זה להיות יהודי"

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי עודד חילולי שבת ועורר סערה. חברי הכנסת החרדים תקפו

בעוד אבי גבאי לוטש עיניים לעבר כס ראש הממשלה, הוא עושה הרבה טעויות בדרך והפעם – שוב – מול החרדים.

אמש, בשבת קודש, חילל גבאי את השבת ונסע בתחבורה ציבורית ועודד את חילול השבת. וכך כתב: "‏עם חבורה מרשימה של צעירים איכותיים ופעלתנים מישראל חופשית, שהחיים שלנו כאן מספיק חשובים להם כדי להגיע בשבת ולדון על נושאי דת ומדינה, יוקר המחיה והדיור. הניצחון יגיע דרך הצעירים – נאומי הפחדה לא מזיזים להם ונמאס להם לעשות את מה שמצפים מהם ועדיין לא לגמור את החודש בלי עזרה מההורים

‏"עכשיו בסמינר של "ישראל חופשית", מדברים על העוולה החברתית הגדולה בישראל – היעדר תחבורה ציבורית בשבת. גם את זה נשנה".

‏בהמשך כתב: "הגענו ליעד: חוף הים של אשקלון, בתחבורה ציבורית, בשבת, כפי שראוי שיהיה בכל מקום בארץ, בחסות המדינה ולא דרך התארגנויות פרטיות של אזרחים. לכל ילד שרוצה לנסוע עם חברים לים, לכל מי שידו אינה משגת לרכב פרטי – מגיעה תחבורה ציבורית איכותית גם בשבת. אחד הנושאים המרכזיים שנקדם".

במוצ"ש, אגב, כבר התייצב בביתו של הגר"ג אדלשטיין שליט"א לנחמו על פטירת בנו, השבוע.

‏הראשון שתקף את גבאי היה סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן,ש גינה את התנהגותו של גבאי ואת דבריו הפוגעים בשומרי השבת ואמר כי "מדובר במעשה חמור שיש בו פגיעה ציבורית בקדושת השבת בפרהסיה. מר גבאי ממשיך בסדרת טעויות פוליטיות שמציגות את מנהיגותו בספק עוד אמר ליצמן עליו לזכור נוכח ההיסטוריה שמי שפגע בשבת קודש סופו לנחול תבוסה מוחלטת. אל לו למר גבאי לבנות על פגיעה והסתה נגד ערכי הדת והמסורת כמקפצה פוליטית"

גם ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) תקף ואמר: "אבי גבאי ראה שמלהפעיל חשבונות  פייסבוק עלומים כנגד יאיר לפיד, לא מצליחים להביא קולות למפלגתו, והחליט לעבור לשיטה הישנה והמוכרת, התרסה כנגד כל דבר שבקדושה"

ח"כ ינון אזולאי אמר גם הוא בתגובה: "אבי גבאי רואה את הסקרים העגומים וכנראה שכח מה זה להיות יהודי – לקושש קולות על חשבון השבת זה שיטה ישנה ולא מוצלחת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.