גבאי תקף: "הדרום נשרף, ונתניהו בורח מאחריות"

גבאי תקף את רה"מ על אוזלת ידו בעניין טרור העפיפונים: "לא המבצע נכשל, הממשלה נכשלה. ארבע שנים אחרי והדרום שוב בוער. אלפי דונמים נשרפים בגלל שאין מנהיג בישראל. אין מנהיג בישראל, אין מר ביטחון. יש פוליטיקאי מיומן שלא מקבל החלטות ומעביר את ישיבות הקבינט בכסת"ח ובפחד מבנט ומליברמן"

יו"ר העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, תקף בישיבת הסיעה את התנהלותו של רה"מ מול החמאס: "במקום לנצל את השקט ששרר אחרי, את החולשה של החמאס ואת כעס העזתיים – נתניהו בזבז את מבצע צוק איתן", אמר גבאי.

בראשית דבריו הציג גבאי סקירה על הנעשה בעוטף עזה: "השבוע חלפו ארבע שנים מאז סיום מבצע צוק איתן. מבצע בו נהרגו 74 לוחמים ואזרחים. מה עשתה הממשלה בארבע השנים האלה כדי להפוך את ישראל לבטוחה יותר, לטובה יותר? אילו צעדים מדיניים, כלכליים או אסטרטגיים ננקטו מול רצועת עזה? כלום ושום דבר.

"נתניהו מזמן כבר לא מר ביטחון", תקף גבאי. "הוא אולי מר מיקרופון. במקום לנצל את השקט ששרר אחרי המבצע, את החולשה של החמאס ואת כעס האזרחים העזתיים כלפיו – נתניהו בזבז את מבצע צוק איתן.

גבאי המשיך: "לא המבצע נכשל, הממשלה נכשלה. ארבע שנים אחרי והדרום שוב בוער. אלפי דונמים נשרפים בגלל שאין מנהיג בישראל. אין מנהיג בישראל, אין מר ביטחון. יש פוליטיקאי מיומן שלא מקבל החלטות ומעביר את ישיבות הקבינט בכסת"ח ובפחד מבנט ומליברמן. אין מחשבה קדימה, אין יוזמה, אין כלום. מבצע אחרי מבצע, הרוגים ועוד הרוגים – ובשביל מה? בשביל עוד תקופה קצרה של שקט? בשביל מה כל הדם? וכשנתניהו לא מצליח, הוא מגמד את הכישלון. מתרחק ממנו כדי שלא ידבק. עונה נקסט לשאלות על ביטחון, ושולח את ביטן למלמל שעד הבחירות זה ייפתר.

לדבריו, "כבר 104 ימים שהדרום נשרף. קרוב ל-100 עברו מאז שנתניהו ביקר בעוטף עזה, וגם זה כדי להשתתף בעוד טקס ולא להסתכל לתושבים בעיניים".

לסיום הוא אמר: "רק מי שלא רואה את האזרחים שלו, רק מי שלא מבקר אצלם בימים קשים. מרשה לעצמו להתעלם ולא לדאוג להם. ממשלה שלא לוקחת אחריות על אזרחיה – לא ראויה לשלוט! לא ראויה למשול!".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.