גזית משתלח: "אתה רב? אתה בושה"(הקלטה)

שוב: השתלחות בוטה של השדרן הפרובוקטיבי. הקורבן התורן: חבר מועצת העיר ראשל"צ מטעם סיעת ש"ס. האזינו

הקרב על השבת בראשל"צ: עידן מזרחי, חבר מועצת עיריית ראשון לציון ויוזם פרויקט התחבורה הציבורית בשבת בעיר, סיפר ברדיו ללא הפסקה לשדרן גבי גזית על האיומים בחרם שגרמו לבעל חברת ההסעות לסגת.

בהמשך עלה הרב אריה כהן, חבר מועצת העירייה מטעם סיעת ש"ס, והביע את דעתו – "למה הפתרון צריך לבוא על חשבונה של השבת? כהן תקף את גזית על כך שהוא מחפש פתרון על חשבון השבת: "אתה פחדן וגם עושה מניפולציות!, יותר טוב שיגנבו מכוניות ולא יסעו בשבת". גזית השיב לו בבוטות: "אתה רב? אתה בושה!".

בדף הפייסבוק ישראל חופשית תקפו את חבר המועצה מטעם ש"ס: "הרב אריה כהן, חבר מועצת עיריית ראשון לציון מטעם סיעת ש"ס, קורא לצעירים לגנוב מכוניות בשבת, רק שלא יהיה חילול שבת כמו יוזמת תחבורה ציבורית של עידן מזרחי, חבר מועצת העיר".

האזינו לעימות המלא (באדיבות רדיו ללא הפסקה)

אחד הגולשים החילונים שלא אהב את ההשתלחות של גזית בחבר המועצה הסביר את הסיבה לכך מדוע דווקא גבי גזית הוא פשוט בושה ולא הרב כהן: "למרות שאני תומך לחלוטין בעמדה שמייצג גבי גזית, אני חושב שהאיש הזה הוא פשוט ביזיון לאינטילגנציה, והוא מביך אותי בתור אחד שאמור לייצג את העמדה שלי. הוא לא ראוי להיות מראיין ברדיו כי הוא לא יודע לדבר לאנשים.

אף אחד לא מצפה ממך שתהיה אובייקטיבי, אבל מינימום נימוס ותרבות דיון, בייחוד כשאתה מזמין מישהו לדיון ברדיו, זה לתת לו לדבר. כל מה שגבי גזית עשה זה לצווח כמו תרנגול שחוט, לא הפסיק להתלהם ולא התייחס לטענות שהרב העלה. הטענות שלו מופרכות? אחלה! תפריך! תייצג את העמדה שלנו בכבוד! אבל למה לקטוע אותו ולצעוק עליו, ואחכ עוד להאשים אותו שהוא זה שצועק??

ועם ההערה הילדותית הזאת "טוב שהוא לא יושב לידי.." ואז מגיע ה"אההה אההה אההה" הזה של הנה אמרתי משהו ואני מחכה שיצחקו אז אני לא מסוגל לחשוב על מה להגיד הלאה.

העניין שהרב העלה לגבי גניבת מכוניות אמור לגרום לנו להבין מה כל כך מפריע לצד השני בתחבורה ציבורית בשבת. במקום להיכנס לנקודה הזו שהיא בעיניי מרתקת, ולנסות ולבטל אותה בצורה חכמה ועניינית, הוא בוחר לתפוס אותו במילה ולהתחיל לצווח שוב "הרב אמר ככה הרב אמר ככה, הנה שמעתם אותו שמעתם?? הוא אמר לגנוב".

הדיון הזה יכול היה להיות הרבה יותר מכובד וענייני ומעניין אבל הוא הפך לגנון אך ורק בגלל גבי גזית. פשוט מביך".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מר גזית, אין בלקסיקון מילה יותר מתאימה לך ממגעיל.
  תת רמה בשם האליטה האשכנזית.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. איזה צביעות ששדרן חרדי אמר לרב שהוא לא רב שתקתם ואפילו אמרתם שהוא צודק אבל ששדרן אומר לאיזה אברך שהוא לארב באמת שהוא לא רב אז אתם נזעקים גם אתם התנהגתם ככה כלפי רב אז תבקשו סליחה

  יהודי |
  הגב
  • הטענה מגוחכת, וכדאי קצת להפעיל את המח.
   אם אומרים על שטר של 100 דולר שזה מזויף,
   הגיוני לומר שצריך גם לומר על שטר אמיתי שהוא מזויף????
   דוד סתיו חוטא לתפקידו כרב.
   שאר הרבנים לא!

   מוטי |
   הגב