גבעתי החרדית יורדת לשטח

במסגרת פרויקט "מנהלת חרדים צבאית יורדת אל השטח", התקיים יום העיון השני בסדרה בבא"ח גבעתי. נושא יום העיון עסק בפלוגה החרדית הלוחמת – פלוגת 'תומר' בחטיבת גבעתי

במסגרת פרויקט "מנהלת חרדים צבאית יורדת אל השטח", התקיים יום העיון השני בסדרה בבא"ח גבעתי. נושא יום העיון עסק בפלוגה החרדית הלוחמת – פלוגת 'תומר' בחטיבת גבעתי.

מטרת הפרויקט היא לקיים אחת לראש חודש יום עיון בהשתתפות הגורמים הצבאיים העוסקים בתחום שירות החרדים בצה"ל בהובלת ראש מנהלת חרדים צבאית, סגן-אלוף תלם חזן. מדי חודש, ימי העיון יעסקו בנושאים שונים, ביחידות השונות ובמקומות נוספים הסובבים סביב עולם שירות החרדים בצה"ל, זאת מתוך הבנת החשיבות הרבה בחיבור של הגורמים המקצועיים אל ההתנהלות בשטח הקיימת ביחידות הרבות בהם משרתים חרדים בצה"ל.

פלוגת 'תומר' המשתייכת לגדוד 'רותם' הינה הפלוגה הראשונה בצה"ל בה משרתים בוגרי מוסדות חינוך חרדיים בלבד ומחזור הגיוס הראשון של הפלוגה החל באוגוסט 2014.
במהלך יום העיון, עסקו הגורמים בחשיבות מסלולי הלוחמה החרדיים בצה"ל ובפרט בפלוגת 'תומר', למדו על תעסוקת הפלוגה והישגיה, בחנו את האתגרים העומדים על הפרק.

מדברי מפקד הפלוגה, סרן ארנון גוטל: "לחיילים בפלוגת תומר יש את הרצון העז להוכיח את עצמם. הם לא רואים בעיניים ומסתערים על כל המשימות. הם חיילים מצוינים! כאשר אתה מכבד את אורח חייהם של החיילים החרדים בפרטים היום יומיים החיילים יודעים להעריך את המעטפת שיש עבורם. יש כמות נכבדת של אנשים הרוצים בהצלחתם, לכן הם רתומים למשימה והולכים איתך לאורך כל הדרך״.

חברי מנהלת החרדים ערכו סיור בבסיס ובחנו את המקום בו משרתים החיילים. בהמשך נפגשו עם חיילים מן הפלוגה. שיחה שניהל ראש מנהלת החרדים הצבאית, סגן-אלוף תלם חזן עם החיילים הם סיפרו על הסיבות שבחרו להתגייס ללוחמה, על ההתמודדות המלווה בכך ועוד.

אחד מן החיילים ציין כי "הסיבה שבחרתי להתגייס היא הכרת הטוב. במהלך חיי ראיתי חיילים רבים ותמיד הייתי מודע לכך שהם נלחמים עבורנו. לא יכולתי להשאר אדיש, רציתי לתרום גם אני את חלקי".

*מדברי מנהלת החרדית הצבאית, סגן-אלוף תלם חזן: *"אנו כאן בשבילכם, כל המטרה שלנו במנהלת חרדים צבאית זה להיות אחראים על נושא שירות החרדים בצה"ל. כל המעטפת, החל מהאיתור עד לשלב הגיוס, מהלך השירות ופרויקט שנת המשימה. כל מה שאנו עמלים עליו זה כדי שלכם יהיה טוב. האם מישהו חלם לפני הקמת הפלוגה שנעמוד כאן ונראה את מה שאנחנו רואים היום? כשאני רואה את פלוגת 'תומר', אני רואה פלוגה שמובילה בכל קנה מידה – פלוגה שלוקחת חלק בהיסטוריית מדינת ישראל, חלק משושלת ההגנה על ישראל. אתם צריכים להבין שאתם נמצאים בתפקיד שאין כמותו בכל העולם ואי אפשר באמת להסביר אותו. להיות לוחם זה להיות מנהיג, זה להיות אחראי על חיים. להיות לוחם נותן לך הרבה יותר ממה שאתה מבין".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלו חרדים? חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

    לא נראים חרדים אולי חזירים אבל לא חרדים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב