גבעת שמואל? גינה חדשה בקריית הרצוג

גן ציבורי ענק, מפואר ומרשים, עם מתקני משחקים גדולים ומשופצים ומסלול אופניים, בשטח של כ-4,5 דונם, בעלות כספית של 7 מליון שקלים

גן ציבורי ענק, מפואר ומרשים, עם מתקני משחקים גדולים ומשופצים ומסלול אופניים, בשטח של כ-4,5 דונם, בעלות כספית של 7 מליון שקלים, הוקם, ביזמת חנוך זייברט, ראש עיריית בני ברק, ברחוב נויפלד בשכונת קריית-הרצוג, לאחר שנים רבות ששררו בו עזובה והזנחה, וכעת הוא נפתח, לרווחת ציבור הילדים.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה מסר, כי לא מכבר התעורר רעש תקשורתי על הודעת עיריית גבעת שמואל למניעת כניסת ילדי ערים אחרות למתחמי הגינות ברחבי עיר זו, הנחייה ששונתה בינתיים, אך, תוך כדי הפרסומים בכלי-תקשורת, שורבבו ידיעות חסרות יסוד ובסיס כאילו אין בבני ברק גינות ופארקים לילדים, כאשר ישנם בה למעלה מ-80 גינות ופארקים ובהם בינוניים וגם גדולים, ובהם פארק הזית בקריית הרצוג, פארק גהה דרום בשכונת נוה אחיעזר, פארק גהה צפון בשכונת אור החיים, שדרות ויז'ניץ, גן מגדל המים, רחוב האדמו"ר מראדזמין, גן בית העירייה, שדרות זבולון המר בשיכון ה', מעונות ויז'ניץ, גן ה-93, פינת החי שתיפתח מחדש בקרוב, בשלב א', בהיקף ובשדרוג יחודיים ועוד, הגינות והפארקים הללו, אין הגבלת כניסה לאף ילד.

עשרות מליוני שקלים הושקעו בשנים האחרונות בפיתוחן ובשדרוגן של גינות ברחבי העיר ברמה ובאיכות גבוהות. המדובר בגינות, בחלקן גדולות, ששופצו ושודרגו באזורים שונים של העיר, בסכום כולל של מליוני ₪ , כשהמטרה היא לקבוע להמשיך בשיפוצן ובשדרוגן של גינות קיימות ולהוסיף מתקני משחקים, ככל הניתן, בגינות נוספות. בפיתוח הגינות והפארקים, בהתאם להנחיות הרב חנוך זייברט, ראש העיר, עוסק האגף לתשתיות ולפיתוח שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה ובהנהלה המקצועית והמיומנת של הרב חנוך זיידמן ומח' חזות העיר באגף שבהנהלת הרב ישראל לייזר, סגן מנהל האגף.
שניים וחצי מליון ש"ח הושקעו בפיתוח גינה חדשה במעונות ויז'ניץ, שבמעלה רחוב עזרא – אדמו"רי מנדבורנא, שהעבודות בה כללו גינון, דשא סינטטי, משטחים ומתקני משחקים גדולים ומרווחים, וזאת כדי לענות על הצרכים הרבים בתחום זה באזור החדש, שהוקם לא מכבר.

סכום של כמליון ₪ הושקע באחרונה בפיתוח ובשדרוג גינה ברחוב רימון בשיכון ו' והותקנו בה מתקני משחקים גדולים ומשוכללים, וכמו"כ הושקעו סכומים גדולים בפיתוח ובהתקנת דשא חדש בגינה שברחוב אהרונוביץ, בסמוך לבי"ס "נוה מאיר".

בין הגינות שבוצעו היתה הקמת גינה, בסכום של 600,000 ₪ ברחוב העליה השניה, בה מעולם לא עמדה גינה לרשות ילדי הסביבה, ובמקום לגינה היא היתה מקום מצבור ללכלוך ולפסולת. בגינה זו בוצעו עבודות תשתית נרחבות כדשא סינטטי, ריהוט, ספסלים, גידור, ריצוף, משטחים ומתקני משחק תקניים.

בפארק גהה דרום שבשכונת נווה-אחיעזר, שבאחרונה הושלמו בו עבודות הקמת הפארק, לאחר תקופה ארוכה בה העבודות לא יצאו לפועל, נוספה לעבודות פיתוח התשתיות בפארק שכללו גינון, דשא סינטטי, תאורה, משטחים ומתקני משחקים, גם התקנה נוספת של מתקני משחקים חדשים, בסכום של 775,000 ₪, וזאת כדי לענות על הצרכים הרבים בתחום זה בפארק המרווח.

בגינת "באר מרים" שברחוב האדמו"ר מראדזמין, הקיימת כבר שנים רבות, בוצעו עבודות נרחבות, בעלות כספית של כמליון ₪, לתאורה, הצללה, ספסלים והוספת מתקני משחקים מדגמים חדשים, להנאתם של ילדי האזור.
ברחוב ראב"ד שבמרכז העיר היה צורך של שנים רבות בפיתוח גינה, ולא מכבר ביצעה העירייה גינה חדשה במקום הכוללת גם מתקני משחק, בעלות של כ-600,000 ₪.

עבודות פיתוח ושדרוג נוספות בוצעו בפארק גהה צפון ברחוב רבי משה פארדו שבשכונת אור-החיים, והושקעו בו כ-1,5 מליון ₪. ובין העבודות שבוצעו- התאורה, הריהוט, דשא סינטטי, הותקנו מתקני משחקים, כשבפארק זה בוצעה חלוקה לשלוש גינות פנימיות בהתאמת המשחקים שבהן לילדים לפי גילאים שונים, ובהם פעוטות, ילדים קטנים וילדים גדולים.

שלושה וחצי מליון ש"ח הושקעו בפיתוח, שיפוץ ושדרוג בשדרת האדמו"ר מויז'ניץ, שדרה ארוכה שהעבודות בוצעו לכל ארכה, ובין היתר הן כללו גינון, דשא סינטטי, תאורה, משטחים ומתקני משחקים גדולים ומרווחים, וזאת כדי לענות על הצרכים הרבים בתחום זה בשדרה הגדולה.

עבודות פיתוח גדולות ונרחבות ומתקנים חדשים בוצעו, בסכומים של למעלה מ3,5 מליון ₪ בגינות ברחוב רבינא, בשדרות אביי ורבא ובגינת רחוב אבן שפרוט שבמרכז העיר; ברחוב אביעד, ברח' נויפלד ובשדרות שמעון סורוקה שבקריית הרצוג, ופיתוח בקנה מידה נרחב, שכלל גם מתקני משחקים חדשניים, בגינת רחוב חולדה הנביאה שבשיכון ג'.

העירייה גם התקינה מתקני משחקים לנכים בגינות שבפארק גבעת הזית, האדמו"ר מראדזמין, וגן שפירא ברחוב נויפלד, בנוסף לערסלים-נדנדנות שהותקנו, בעבור נכים, בגינות רבות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.