ליד בני ברק: "חרדים" גולשים באתרים פרוצים

בכמה מקרים הגברים החרדים נצפו כשהם גולשים באתרים פרוצים בעלי תוכן גס. "כל אחד שנכנס לספרייה יכול לראות את זה", סיפר תושב בני ברק. בספרייה העירונית אישרו את הדברים. "אנחנו מתקשים למגר את התופעה הזו". {התפרקות בספרייה}

חילול השם ברמת גן:  תושבים חילונים שבאים לספרייה העירונית מתלוננים על כך שגברים "חרדים" מנצלים את עמדות המחשב שמחוברים לאינטרנט כדי לגלוש באתרים פסולים רח"ל – כך מדווח הבוקר 'ידיעות רמת גן'.

בכמה מקרים הגברים החרדים נצפו כשהם גולשים באתרים פרוצים בעלי תוכן גס. "כל אחד שנכנס לספרייה יכול לראות את זה", סיפר תושב בני ברק לידיעות רמת גן . "אני ראיתי את זה מספר פעמים. יש במקום שש עמדות ואותם גברים משתמשים בהן לדברים שהם לא מרשים לעצמם לעשות במקום אחר. זה לא שאין מחשבים בבני ברק. לא חסרים אצלנו מחשבים. הנקודה היא שבמחשבים שלהם, או במקומות מסוימים בתחומי העיר, הם לא יכולים להרשות לעצמם לבקר באתרים הללו. מחוץ לעיר הם מאבדים את הבושה ומנצלים מצב שבו הספרנים כמעט שלא נכנסים לחדר הזה".

אותו התושב חושב כי הצעד של אותם חרדים לא ראוי: "היא פסולה מכמה טעמים. אותם אנשים תופסים את עמדות המחשב שנועדו עבור מבקרי הספרייה לצרכים אחרים לגמרי".

בספרייה העירונית אישרו את הדברים. "אנחנו מתקשים למגר את התופעה הזו. אי אפשר לאסור כניסה של מבקרים רק על סמך מראה או חשד לגבי מה הם עלולים לעשות בעמדות המחשב".

"יש בעמדות המחשב מערכת שאמורה לחסום את האפשרות לגלוש באתרים מסוימים, אבל מסתבר שהם מומחים לא קטנים בלעקוף את ההגבלות. מי שרוצה להגיע לאתרים מפוקפקים עושה את זה גם כשיש חסימה", כך לדברי גורם בספרייה.

 

ורדה וינשטיין, מנהלת רשת הספריות בעיר מסרה לידיעות רמת גן כי: "מדובר בספרייה ציבורית הפתוחה מזמינה ומשרתת את כל האוכלוסיות על פי חוק. אין אנו יכולים להגביל או למנוע כניסה או מתן שירות לאף אחד. שירותי הגלישה באינטרנט ניתנים לציבור בחינם (עם הגבלה של זמן – שעה לגולש) וגם זה על פי חוק. כל המעוניין יכול לשבת ליד מחשב ולגלוש כרצונו מבלי לפגוע ומבלי לחבל. הספרנים הנמצאים במקום באחריותם לתת שירות ולפקח על הנעשה במקום. מן הסתם אין הם יושבים ובודקים כל אחד באיזה אתר הוא גולש מפאת חוק צנעת הפרט. אם מגיעה תלונה הם ניגשים ובודקים ועוצרים את הפעילות. יש הרבה דרכים להסתיר בפני הספרנים את הצפייה, וכן הרבה דרכים לפתוח חסימות (שנעשו) לאתרים שאין אנו רוצים שייכנסו אליהם. בכל אופן, על פי ידיעתי, אירועים שכאלה הם ספורים ומעטים. אנחנו עושים ככל יכולתנו לפקח ולמנוע אי נעימויות מסוג זה. כמו כן, אפנה שוב בבקשה לבדוק את נושא חסימת האתרים הללו

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חמודים נראה לי שגם אתם עצמכם מתלכלכים באתרים האלה כי עובדה שאתם כותבים כאן וגם אני צריכה להגמל מזה ואין מי שלא בתפילה לסיעתא דשמיא אני

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. למה סתם להוציא לעז? …….."בכל אופן, על פי ידיעתי, אירועים שכאלה הם ספורים ומעטים"

  ..... |
  הגב
 3. נכון גיליתם את פלג "המשכילים" בני ברק ודו"ק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. גיליתם את אמריקה מתוך700000 חרדים יש כמה עשרות שנעבעך נחשפו לאינטרנט והחליקו עד לתהום
  בכל מיני מקומות ספריות קפה אינטרנט וכדו' התופעה אינה חדשה ועצובה והדרך היחידה זה תוכנית גמילה בדיוק כמו סמים
  זו פלצנות לשמה שאנשים שעושים בבית מה בא להם מיתממים ואו ה ח ר ד י ם גולשים כידוע יצר הרע ניתן לכולם ואין אפוטרופוס
  העיצה הפשוטה לכל הסיפריות להתקין סינון איכותי לפחות כמו רימון וכדו' ולא להסתפק בחסימות החינמיות שהן בדיחה ממש

  נאור |
  הגב