גברים יוכלו לצאת לחופשת לידה

תאפשר לבני הזוג לנצל זמן מה ביחד ובמהלך התקופה

הצעת החוק קובעת כי בן הזוג של העובדת יוכל לנצל, במקום העובדת ובהסכמתה, את שלושת השבועות הנוספים להם היא זכאית עבור כל ילד נוסף, החל מהשני, בכל שלב בתקופת הלידה וההורות, ובלבד שיינצל לפחות שבוע מהתקופה – כלומר, תתאפשר לבני הזוג לנצל זמן מה ביחד ובמהלך התקופה.

יו"ר הוועדה, ח"כ עזריה: "הגברים בדור הזה קיבלו את האבהות וזה אחד הדברים שאני הכי גאה בהם".

יוזם החוק, ח"כ חסון: "אנו רוצים להגיע למצב של מעורבות ושל עזרה הדדית. רוצים לאפשר להורים איך לחלק את פרק הזמן הנוסף הזה. יש גם ריבוי של משפחות עם תאומים ומעלה בגלל טיפולי הפוריות, וברור שהם זקוקים לעזרה הזאת. העלות התקציבית היא לא משמעותית, אבל תביא שינוי ממשי למשפחות האלה".

על פי נתונים שהציג הביטוח הלאומי בדיון, מתוך 176 לידות בישראל בשנה, ב-4000 מקרים נולדים תאומים, ורק ב-80 מקרים נולדת שלישייה או למעלה מכך. לפי נתונים אלה, ואחוזי ניצול הזכאות של אבות את תקופות ההורות והלידה כיום, עד 200 גברים בשנה צפויים לנצל את הזכות שתקנה הצעת חוק זו, בעלות תקציבית של פחות מחצי מיליון ₪ בשנה.

לדיון הגיעו גם שלישיית התינוקות, לי-אור, אלייה ואדל, מלווים באימם, שירן חדד , אשר סיפרה: "מצאתי את עצמי משתחררת מבית החולים לבד עם שלישייה והייתי צריכה לבחור את מי להאכיל. בעלי עבד ולא יכול היה לעזור לי. הוא לא חווה איתי את כל התהליך. אני היום שנה וחודשיים בבית. אני לא יכולה לצאת לעבוד. אני סובלת ממחלה קשה, ואחרי מסכת קשה עם ביטוח לאומי הרמתי ידיים. ילד צריך את שני ההורים ואמא צריכה לצאת לעבוד. אנחנו לא יכולים לעשות את זה לבד".

חדד אף הוסיפה כי מקום העבודה פיטר את בן זוגה לאור הזמן שהקדיש לטיפול בילדים, אף שלא ניצל את תקופת ההורות והלידה: "בעלי פוטר כי הוא היה צריך לעזור לי פה ושם עם בדיקות וחיסונים", אמרה.

יו"ר הוועדה, ח"כ עזריה ביקשה לפיכך לבדוק כיצד ניתן להגן על אבות שחשופים לפיטורים במקרה הזה. ח"כ עזריה הציעה שאב שמתכוון לנצל יותר משבעה ימים מתקופת ההורות והלידה, יצטרך להודיע על כך שבוע מראש למעסיק, ומרגע ההודעה יהיה מוגן מפיטורים. "לא ייתכן שאב לשלישייה יפוטר מעבודתו כי ניצל את חופשת הלידה. נעשה הכל כדי להגן על גברים שמבקשים את הזכות הטבעית להיות הורים לילדיהם"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.