בש"ס ניסו למנוע את מכתב רבני המרביצי

עשרות ראשי ישיבות המזוהים עם ארגון ה"מרביצי תורה", חתמו הבוקר (שלישי) על מכתב תמיכה בגדולי ישראל, וזאת בשל מחאת הפלג הספרדי כנגד גזירת הגיוס. בשס ניסו לטרפד את פרסום המכתב

עשרות ראשי ישיבות המזוהים עם ארגון ה"מרביצי תורה", חתמו הבוקר (שלישי) על מכתב תמיכה בגדולי ישראל, וזאת בשל מחאת הפלג הספרדי כנגד גזירת הגיוס. המכתב פורסם ביתד נאמן – ביטאונם של גדולי ישראל מדגל התורה.

ל'אקטואליק' נודע כי גורמים בכירים בשס ניסו למנוע את פרסום המכתב, וזאת בשל ההצהרה במכתבם בו הם מודיעים שיהיו כפופים לגדולי הדור הגר"ח ומרן הגר"ג. "וזכינו שגדולי ישראל מלווים אותנו בכל צעד ושעל", כותבים ראשי הישיבות הספרדיים במכתבם.

גורם ספרדי בכיר מסביר בשיחה ל'אקטואליק' על כך שבשס אינם "שבעי רצון" מן המכתב שפורסם הבוקר בביטאון הליטאי. "עשרות ראשי ישיבות ספרדיות קובעים במכתבם שהם כפופים לגרי"ג ולגר"ח ולא לתנועת שס".

על המכתב חתומים: רבי אליהו דוד אוחנה – ראש ישיבת 'שיח יצחק', רבי ראובן אלקיים – ראש ישיבת 'רינת התלמוד', רבי משה הלוי – ראש ישיבת 'תפארת הלוי', רבי מאיר ועקנין – ראש ישיבת 'אורחות מאיר', רבי שמעון זיאת – ראש ישיבת 'יסודות', רבי בצלאל טולדאנו – ראש ישיבת 'זוהר התורה', רבי ישי טולדאנו – ראש ישיבת 'דעת חיים', רבי רפאל ברוך טולדאנו – ראש ישיבת 'אור ברוך' ורבי אברהם סלים – ראש ישיבת 'מאור התורה'.

במכתבם כותבים ראשי הישיבות: "אנו החתומים מטה שזכינו לסיעתא דשמיא לבנות ולהוביל את רוב בניין ומניין של עולם התורה יוצאי עדות המזרח. מחזקים בזה את שלוחי דרבנן חברי הכנסת של הסיעות החרדיות אשר עומדים בחזית בנושא הסדר הדיחוי של בני הישיבות בצורה מעוררת כבוד ובמסירות ואינם נרתעים ממחרפיהם.

"ברכותינו שיזכו שלוחי דרבנן וכל המשתדלים והמסייעים לסיים את שליחותם בעניין זה על צד היותר טוב ובסיעתא דשמיא.
ולעת הזאת הננו להזהיר כל אחד ואחד מבני הישיבות והכוללים לנהוג באחריות ולהיענות לזימוני הרשויות הצבא להגשת הדיחוי ולהגיש את כל הניירת בזמן כנדרש כדי להסדיר את מעמדו כבן ישיבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.