גדו"י במכתב נגד סמארטפון תומך SIM כשר

חברי מועצג"ת מכריזים מלחמה על מכשירים שאינם כשרים התומכים בשני כרטיסי SIM – כשר ושאינו כשר. למכתב המלא

במכתב חריף המתפרסם הבוקר בעיתון 'יתד נאמן' מכריזים חברי מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' מלחמה על מכשירים שאינם כשרים התומכים בשני כרטיסי סים כשר ושאינו כשר.

במכתב מתריעים גדולי ישראל מפני מכשירי הטלפון "תואם כשר" ו"תומך כשר". וממספר שאינו שייך לקבוצת הקומות הכשרות. במתכב מתריעים הרבנים כי על ציבור בני התורה להקפיד שלא לקנות מכשירים סלולאריים אלא בחנויות שיש להם תעודת כשרות של ועד הרבנים לענייני תקשורת, שמוכרים אך ורק מכשירים כשרים.

את מכתבם פותחים הרבנים: "כבר נודע ונתפרסם אודות החורבן הנורא שיש במכשירים האסורים אשר הובילו נפשות רבות לאובדן רוחני רחמנא ליצלן, והנה מזה עשר שנים שבהוראת גדולי הדור נתאגדו כל הציבור החרדי לדבר ה׳ לרכוש רק מכשירים מאושרים ע״י וועדת הרבנים לעניני תקשורת ועל ידי זה ניצלו נפשות רבות מלרדת שאולה".

צילום: אלי דדון
צילום: אלי דדון

"אך היצר הרע השקט לא יוכל וחידש תחבולה למוטט ולהרוס את השמירה על בתינו על ידי התחכמות להתאים את המכשירים האסורים גם לכרטיס (סים) מאושר ולכנותו בשם ״תומך כשר״ וכן יש מבעלי החנויות שעושים חסימה קלושה ומציגים אותו ככשר, ומשנפרץ גדרם של הראשונים לקנות רק מכשירים מאושרים יש לצערינו שמשתמשים באופן האסור ומגיעים למכשולות חמורים ולב מי לא יכאב על בחורי חמד שנועדו לעלות בתורה ויראה ועתה התרחקו מדרך ה׳ ואיבדו את עולמם וקול זעקת הוריהם עולה עד לרקיע". כתבו.

הרבנים הוסיפו: "ואף מי שאינו משתמש באופן האסור עליו לחוש מלפרוץ הגדר ולישא באחריות על הנופלים לבאר שחת וכאשר עומד על הפרק עניין זה שגורלנו וגורל צאצאינו תלוי בו הדבר פשוט שאין מקום כלל ועיקר לחשבונות של ריווח ממון וכיוצא בזה, וחובה על כל אחד לשמור על תקנת גדולי הדור ולקנות רק מכשירים מאושרים שהינם חתומים בחותמת אמיתית".

הרבנים סיימו את מכתבם: "ובהתקרב ימי הדין ישים כל אחד על ליבו כי ה׳ יתברך צופה ומביט ומביא במשפט על כל נעלם. ובזכות השמירה על נפש בנינו ועל קיום התורה והיהדות מפני המשחית הבא לנגוף יזכה כל אחד ואחד בכתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומבורכת ויראה את כל צאצאיו הולכים בדרך הישר והטוב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.