גדולי הזמר החסידי ואלפים בשמחת בית השואבה של עלי שיח

קהל של אלפים הגיע לאולמי "בית ישראל", לאירוע "שמחת בית השואבה" של ארגון "עלי שיח" בראשותו של מייסד הארגון הרב חיים פרקל, והתרגש מהופעתם של גדולי הזמר החסידי, בהם אמן הרגש מוטי שטיינמץ, רובי בנט ותזמורתו ועוד

 

גם השנה חגגו מאות ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים של ארגון "עלי שיח" ובני משפחותיהם את "שמחת בית השואבה" ברוב עם, יחד עם אלפי אורחים שהגיעו לאירוע והתרגשו מערב מחווה מיוחד בהשתתפות אמנים מהשורה הראשונה. האירוע הועבר בשידור חי בארץ ובעולם וריגש עשרות אלפים נוספים, ומי שלא ראה את "שמחת בית השואבה" של ילדי "עלי שיח" לא ראה שמחה מימיו.

 

"שמחת בית השואבה" של ארגון "עלי שיח", נחשבת מזה שנים רבות למרכזית בעיר ירושלים, ושמה הולך לפניה כאירוע המשלב בהצלחה תחת קורת גג אחת את ילדי ובוגרי החינוך המיוחד יחד עם האוכלוסייה הרגילה. בכך, מגשים האירוע שנה אחרי שנה את שאיפת הארגון לשילוב האוכלוסייה המיוחדת בקרב הקהילה בכל מקום בו הדבר אפשרי ולכן גם נחשב כמיזם עם אמירה חברתית יוצאת דופן.

 

בין אלפי המשתתפים באירוע, כיבדו בנוכחותם רבנים, אדמו"רים, שרים ח"כים, מנכ"לים ואישי ציבור, בהם: הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רבה של ירושלים – הראשל"צ הרב שלמה משה עמר, רבה של ירושלים – הרב אריה שטרן, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, חבר הכנסת הרב אורי מקלבמ"מ ראש העיר ירושלים וסגנו – הרב יוסי דייטש, חבר מועצת העיר ירושלים מר משה ליאון, הרב יוסף אפרתיחבר מועצת העיר ירושלים – הרב ישראל קלרמן, חברי מועצת העיר ירושלים – אברהם בצלאל, צביקה כהן, יצחק פינדרוס ושלמה רוזנשטייןראש העיר בני ברק – הרב חנוך זייברט ורמשה שלזינגר – מנהל מגזר חרדי בקופ"ח מכביהרב רפי כ"ץ ומר ג'ימי סוכוצ'בסקי – לוס אנג'לס, ויועץ ראש העיר ניר ברקת – הרב אברהם קרויזר.

 

נותני החסות שאפשרו את קיומו של האירוע: עיריית ירושלים, נשיא יו"ר קבוצת איילון מר לוי רחמני, "פרחי הדגל" בהנהלת הרב פרושמר ינון שוויקה – מנכ"ל בנק פאג"י.

 

הרב הראשי לישראל הרב דוד לא :"האירוע הערב מסמל את כל מה שיפה ונכון  בעם היהודי. מפגן אדיר של "קבלת השונה", כל זאת באמצעות באמצעות "שמחה" שהיא החיבור הטבעי ביותר בין בני אדם. אשרינו שזכינו לכך."

 

רבה של ירושלים – הראשל"צ הרב שלמה משה עמר: "מה שמתרחש כאן הערב מרגש עד דמעות ומודל לחיקוי עבור כל עם ישראל. אשרינו שיש לנו שותפים נפלאים כל כך כמו "עלי שיח" שיודעים לשלב את ילדי העיר המיוחדים בקרב הקהילה, בימי חג ובכל ימות השנה"

 

חבר הכנסת הרב אורי מקלב :"כבוד גדול עבורי להשתתף בשמחה המיוחדת הזו שהנה האירוע המרכזי לילדי ירושלים עם הצרכים המיוחדים. כולנו צריכים ללמוד מ"עלי שיח" כיצד צריך לנהוג באנשים עם צרכים מיוחדים".

 

חבר מועצת העיר ירושלים מר משה ליאון: אני מתרגש באירוע הזה באופן מיוחד. התברכנו בארגון כמו "עלי שיח" המעניק בית חם לילדי ובוגרי החינוך המיוחד בעיר ירושלים באופן הכי מכבד שיש. אני מבטיח להמשיך ולסייע לארגון חסד זה בכל שביכולתי וביתר שאת"

 

הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר "עלי שיח": "מפגן התמיכה בילדים המיוחדים של "עלי שיח" הוא עצום ומעורר כבוד. אשרינו שנתברכנו בקהילה שכזו ובראשיה הניחנים בלב כה רגיש"

צילום: קובי הר צבי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.