גדולי ישראל הכתירו רב להר יונה (גלריה)

הגאון ר' מאיר יהודה פישר הוכתר אמש בבתי גדולי ישראל לכהן כרב שכונת הר יונה ג'. גדולי ישראל, הגראי"ל שטיינמן, הגר"ח קנייבסקי והגרי"ג אדלשטיין חתמו על כתב ההכתרה. שוקי לרר תיעד.

במעמד רב רושם שהתקיים אתמול במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הוכתר הגאון רבי מאיר יהודה פישר רב הקהילה החרדית בנצרת עילית, לכהן כרבה של שכונת "הר יונה ג'" העתידה להתאכלס בראשוני המתיישבים בימים הקרובים.

 
מרן ראש הישיבה מלווה את הקמת שכונת הר יונה מראשית התהוותה, ומעודד את ציבור בני התורה לקנות דירות בשכונה, ולא להיכנס לחובות מיותרים, ובפרט שבס"ד התקבצו ובאו להר יונה, מסלתם ושמנם של בני התורה בארץ, ובעז"ה יגדל ויתפתח המקום לעיר ואם בישראל.
עם התקדמות הבניה, ורכישת הדירות בהר יונה, שלח הגראי"ל שטיינמן קבוצת אברכים שעברו להתגורר בעיר הישנה, תחת שרביט הנהגתו של הגרמ"י פישר, ע"מ להפיץ תורה בעיר, ובס"ד האברכים פועלים רבות ונצורות ומקדשים שם שמים. לקראת אכלוס השכונה בקרוב, והצרכים הרוחניים הנדרשים להכנת המקום, הורה מרן ראש הישיבה, להכתיר את הגרמ"י פישר לרב השכונה, שישא על שכמו את העול הרוחני שבהקמת ובהנהגת המקום.

 
הגרמ"י פישר המשמש כיום כראש הכולל בישיבת גאון יעקב, הינו מחשובי הת"ח בבני ברק, ואף זכה לעשות שימוש אצל הגר"נ קרליץ לפני כעשרים שנה, וכבר כיהן בעבר כרב בקהילת החרדית בכרמיאל. ובשנה האחרונה נטל על שכמו את עול הנהגת הקהילה החרדית בנצרת עילית, ועומד בראש קהילת מקום תורה, שתתחיל לבנות במקום בקרוב.

 
הגאון רבי מרדכי בונם זילברברג רבה של שיכון ה' בבני ברק ומרבני מקום תורה בהר יונה, הקריא את כתב ההכתרה, עליו חתם מרן ראש הישיבה, וכן חתם הגאון רבי יצחק זילברשטיין  רבה של רמת אלחנן, שהוסיף בכתב ידו כי הגאון רבי מאיר יהודה פישר מגדולי מרביצי התורה בשכונתנו רמת אלחנן בני ברק וכו', ולו נאה ויאה כתר תורה בהר יונה ויהיה ה' יתברך עימו. ומרן הגראי"ל שטיינמן.

 
רב העיר הגאון רבי ישעיהו הרצל  שעשה מאמץ מיוחד להגיע למקום, נשא דברים במעמד ואמר כי בעז"ה יתברך תהיה שכונת הר יונה ג' עיר ואם בישראל ויקומו בה קהילות רבות של כל העדות והחוגים, אך זכות ראשונים שמורה לראשוני המתיישבים מבני הישיבות ולרבם שמונה כעת ע"י מרן ראש הישיבה לרב השכונה.

 
לאחר מכן נשא דברים הגאון רבי מאיר פישר, שפתח בהודאה להשי"ת שזיכהו להיות שלוחו של מרן ראש הישיבה בהפצת התורה והעמדתה בקהילה החרדית בעיר, וכעת נשלח להמשיך ביתר שאת וביתר עוז בשכונת הר יונה ג'. בדבריו עמד על דברי הגמ' שמבואר בה שבמינוי בצלאל היה צריך הסכמת הקב"ה משה וישראל, וב"ה שאנו זוכים שמרן ראש הישבה שהוא מנהיג הדור, והציבור מסכימים לדבר, וא"כ בודאי גם השי"ת מסכים על ידם. עוד הוסיף והביא את דברי חז"ל שקבלת העול אינה שררה אלא עבדות, ובפרט בנצרת עילית שראש הישיבה שלח אותנו לשם להפיץ יידישקייט, ויש שם כר נרחב לפעילות, וה' יעזור שבעזרת הציבור שכבר גר בעיר, ואלו שיבואו לשכונת הר יונה בקרוב, נזכה לקדש שם שמים, והקב"ה יעזור שנצליח לעמוד במשימה.

 
בסיום המעמד בירך מרן ראש הישיבה שיהיה בהצלחה וברכה, וד' יעזור שבני הקהילה ורבם יתברכו בכל הדברים הטובים. וכפי שאומרים בזמירות יונה מצאה בו מנוח, יהיה מקום של מנוחה ושלווה.

 
לאחמ"כ הגיע הגרמ"י פישר להתברך במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, אשר חתם על כתב ההכתרה וברך את הרב בברכת הצלחה, וכן למעונו של מרן הגאון רבי גרשון אדלשטיין  ראש ישיבת פוניבז' שאף חתם על ההכתרה ובירך את הרב שיזכה להצלחה.

צילום: שוקי לרר
צילום: שוקי לרר

DSC_9222 (1) DSC_9251 DSC_9268 (1) IMG_0765 IMG_0767 IMG_0749 IMG_0750 IMG_0751 IMG_0764 DSC_9157 DSC_9190 (1)

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטויות!!!!בכל מקום יש פיתויים זה רק עניין של בחירה!!צהל הוא צבא רציני בה!!מה השטויות האלו פתאום???

    אופירה |
    הגב
  2. לך לקצין בריאות נפש הוא יוציא אותך מכל התסביכים בעז"ה עד שתלך עפריה לפומיה

    נתן |
    הגב