במוצאי שבת: גדולי ישראל יספידו את קדושי הר נוף בביהכ"ס 'לדרמן'

הטבח בבית הכנסת 'בני תורה' בהר נוף: במוצ"ש עצרת ענק בביהכנ"ס לדרמן בראשות גדולי ישראל.

עצרת התעוררות רבתית במעמד מרנן ורבנן ראשי ישיבות ורבנים תיערך במוצ"ש הקרוב בבית הכנסת לדרמן בבני ברק לעורר ולחזק את המוני בית ישראל לנוכח האסון הנורא ומה חובתנו לשעה קשה זו.

העצרת תחל בשעה 20:30 בראשות מרן הגר"ח קנייבסקי, הגרי"ג אדלשטיין, הגר"י זילברשטיין, הגר"ש בעדני, הגרי"מ רובין רב בית הכנסת 'בני תורה' והגרצ"מ זילברברג.

עצרת ההתעוררות והחיזוק תועבר על גבי מסכים לרחבה הסמוכה אשר אליה יועברו דברי מרנן ורבנן ראשי הישיבות והרבנים.

 כאן בקוקר יועבר אי"ה שידור חי מהעצרת

כזכור, ביום שלישי לפני כשבועיים בשעה 7:01 בבוקר, במהלך תפילת שחרית, נכנסו למתחם בית הכנסת קהילת בני תורה בשכונת הר נוף בירושלים שני מפגעים חמושים באקדח ובסכיני קצבים, והחלו לתקוף את המתפללים שסיימו את תפילת העמידה. בשלב זה נרצחו 4 מתפללים ונפצעו שמונה.

 

לאחר שבע דקות, בשעה 7:08, הגיעו למקום שני שוטרי תנועה שפעלו בסמוך. בין השוטרים לבין המחבלים התנהל קרב יריות. אחריהם הגיע שוטר מיחידת זיהוי פלילי בדרגת רב-פקד, ששמע את הדיווח בקשר, והבחין בשוטר שנפצע מירי. מיד לאחר מכן הבחין השוטר בשני מחבלים רצים מתוך בית הכנסת לעבר השוטרים, כשסכינים ואקדח בידיהם. הוא ירה לעברם והרג את שניהם. לאחר מכן נכנס השוטר ואיתו שוטרים אחרים לתוך מתחם בית הכנסת כדי לשלול נוכחות של מחבלים נוספים. שני שוטרי התנועה שהגיעו לזירה ראשונים נפצעו בפיגוע, ואחד מהם מת מפצעיו

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מדברים שצריך -"-א-ח-ד-ו-ת-"-
  ולא הזמינו ר' שמואל אורבאך להספיד?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מנטרלים את הקשר עם הפלגן הידוע ועל ידי כך אפשר ליצור אחדות
   ואין טעם להזמין מחרחרי ריב וממראים

   שיפי |
   הגב
 2. אני אגיד לכם למה הטרגדיה הזאת בבית מדרש בשעת התפלה?????
  אע"פ שאינני נביא ולא מקובל , אבל אני יכול להניח בוודאות…
  כמו כתוב ברמב"ם פרק א' מהלכות תענית כ' מ"ע מן התורה לזעוק ולהריע בחצוצרות על כל צרה שתבוא וכו', ובהל' ג' אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להנדבק במעשיהם הרעים, ותוסיף הצרה צרות אחרות, וכו', אם תאמרו שהוא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי ח"ו, חייבים לשים סוף לפריצות הנוראות, ולשנאת המצות, ולשפר הצניעות, בקרב החרדים בפרט, כי בנפש ובדם הדבר, ואנחנו בסכנה גדולה אם לא משפרים הצניעות !!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב