"גדול כים שברך": הרבנים הספרדים בהודעות אבל

מועצת חכמי התורה יצאה בהודעת אבל; הגר"י יוסף הקדיש את שיעורו לע"נ הגר"ש זצ"ל, והגר"ש עמאר בהודעה נרגשת. כך התייחסו רבני הציבור הספרדי לפטירת מרן הגר"ש אויערבאך זצ"ל

לרבני מנהיגי הציבור החרדי הספרדי, המחלוקת בציבור הליטאי לא נוגעת, והם יצאו הבוקר בקריאה לתלמידי הישיבות לבוא ללוייה של ראש הישיבה מרן הגר"ש אויערבאך זצ"ל.

נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן הקדים את שיעורו היומי בהיכל ישיבת  ׳פורת יוסף׳ מ- 12 ל- 10, ולאחר מכן יצא למסע הלווייה של ראש הישיבה הגר"ש זצ"ל בשערי חסד, יחד עם כל תלמידי הישיבה. "חכם שלום הרגיש צער מפטירתו של ראש הישיבה", כך מספר אחד מתלמידי הישיבה. "כל הישיבות שבירושלים שכפופות לראש ישיבה, יבואו למסע הלוויה".

הראש״ל הגר"י יוסף, בשיעורו במוצאי שבת, פתח את השיעור ואמר: "השיעור היום מוקדש לע״נ של ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אויערבך, שהיה עמל בתורה ושקדן עצום והעמיד תלמידים הרבה. התבשרנו היום על פטירתו והיה לנו שיחות בלימוד איתו והיה מדהים הבקיאות והשקיעות שלו בלימוד".

הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, גם הוא הוציא אמש מכתב כואב על פטירתו של ראש הישיבה. מרן הרב עמאר ומרן הגר"ש זצ"ל היו בקשר ובידידות של תורה שנים רבות.

אתמול, במכתב הספדו, כתב הרב עמאר: "גדול כים שברך מי ירפא לך. לשמועה כי באה ורפו כל ידיים.

"אוי לנו כי השברנו שבר על שבר, שבעוונותינו כמה מגדולי ומנהיגי הדור נסתלקו מאתנו נסעו המה למנוחות, ועזבו אותנו לאנחות, והעולם שמם ה' ירחם.

"הגאון האמיתי שכל התורה היתה מונחת בכיסו, והיתה שגורה בפיו הנגלה והנסתר, חסיד קדוש כקש"ת רבנו שמואל אויירבאך זללה"ה, שהיינו מתנחמים בו ובהנהגתו את העם, שהיה כעמוד האש שהלך לפני המחנה להאיר דרכם ולנחותם הדרך.

"שכל עיניו ורעיוניו היו נתונים רק לתורת ה' ולעם ה', ולא היתה לו שום הנאה מהנאות העולם, כולו נתן לקדושה האמיתית, ועתה לי-ה ולי-ה עינינו נשואות ותלויות כעיני שפחה ליד גבירתה, כעיני עבדים אל יד אדוניהם, עד שיחוננו, ויקרב קץ משיחיה בשובה ובנחת בבי"א".

מועצת חכמי התורה של ש"ס יצאה הבוקר גם היא בהודעת אבל, בה נכתב: "מועצת חכמי התורה ותנועת ש"ס מבכים מרה את הסתלקותו של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק״ל.

"ראש הישיבה זצוק״ל הרביץ תורה לעדרים וגידל דורות של תלמידי חכמים המפארים את היכלי התורה. עולם הישיבות איבד את אחד מטובי השקדנים ועמלי התורה שבדור.

"ווי לארעא דישראל דחסרא גברא רבא. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים וזכותו תגן על כלל ישראל אמן".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.