גדעון סער בועידת 'המודיע': "בחינוך החרדי מחנכים לכיבוד הורים אמיתי"

שר החינוך לשעבר גדעון סער התייחס בפתח נאומו על פעילות השר ליצמן: "אני מקווה להצלחה של שר הבריאות יעקב ליצמן" ושיבח את החינוך החרדי "מודל לדוגמה" . צפו

לפני זמן קצר החלה ועידת  המודיע לכלכלה ועסקים שנערכת בקריית שדה התעופה.

שר החינוך לשעבר גדעון סער  התייחס בפתח נאומו  על  פעילות השר ליצמן: "אני מקווה להצלחה של שר הבריאות יעקב ליצמן  במאבק שהוא מנהל בנושא של ביטוח סיעודי – דבר שנוגע לכל אחד מאתנו באופן אישי. אני לא חושב שבכל הקדנציות שהייתי, אזרחי ישראל ידעו מי זה שר הבריאות לפני יעקב ליצמן".

סער גם שיבח את החינוך החרדי, "החינוך החרדי הוא חינוך שיוצאים ממנו עם כיבוד הורים אמיתי, בלי אלימות. יש לו יתרונות שצריך ללמוד אותם. לצערי הציבור החרדי מושא להתקפות על רקע אורח חייו ועל רקע אמונותיו. אחדות היא לא מחייבת לבטל את השוני שיש בין זרמים שונים. השוני הוא לא חסרון והוא לא דבר שהוא תיקון. לכל מגזר בחברה הישראלית יש יחודיות ויש מעלות".

"התרשמתי בצורה בלתי רגילה מהכנס הזה. הנציגים של יהדות התורה יודעים שאני קורא ותיק של עיתון 'המודיע'. כשאני מסתכל היום על המנהיגות הפוליטית החרדית אני רואה שהיא פועלת מגישה 'כלל ישראלית' וכלל מגזרית ולא רק עם גישה מגזרית. גם הדור הנוכחי במנהיגות של המגזר החרדי ברשויות המקומיות  יודע לבצע דברים מתוך ראייה רחבה. יש להם אורטנציה של סיוע 'כלל ישראלי'. הציבור החרדי הוא חלק מההנהגה הישראלית".

ד"ר דרור אסנת ממכון 'סקר כהלכה' אמרה בפתח 'ועידת המודיע': "מסקר שערכנו בקרב 425 משיבים מהחברה החרדית בישראל עולה כי  38% מהנשאלים סבורים כי מערכת הבנקאות הוגנת כלפי הציבור החרדי ורק 15% סבורים שכחרדים קשה להם יותר לקבל מימון בנקאי. כמו כן, 29% מהנשאלים סבורים כי הבנקים מעריכים את הציבור החרדי פחות מרבע ממשתתפי הסקר אמרו כי אם יזדקקו ילוו כסף מבנק. לשאלה ממי יעדיפו לקבל הלוואה, ענו 34% מנשאלים כי יבקשו הלוואה ממשפחה או חברים. 25% יעדיפו לפנות לגמ"ח ורק 24% יעדיפו ללוות כסף מבנק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.