גדעון סער הפתיע את נתניהו

סער התייחס היום (רביעי) לפרשת ראש הממשלה ואיש העסקים הצרפתי ארנו מימרן, וטען כי, "אין מקום לחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת מימרן", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "העניין נראה פשוט משום שמלכתחילה ברור שחלה על הנושא התיישנות". { "אין מקום לחקירה פלילית נגד נתניהו"}

גיבוי מפתיע לראש הממשלה: ממקום לא צפוי התייצב השר לשעבר ויריבו המר של נתניהו גדעון סער לטובתו של ראש הממשל בפרשת איש העסקים הצרפתי.

סער התייחס היום (רביעי) לפרשת ראש הממשלה ואיש העסקים הצרפתי ארנו מימרן, וטען כי, "אין מקום לחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת מימרן", כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "העניין נראה פשוט משום שמלכתחילה ברור שחלה על הנושא התיישנות".

סער, טען כי העיסוק המשפטי בפרשה מעלה חשש לרדיפה. "תכלית החקירה הפלילית היא לגלות ממצאים שעלולים להביא להעמדה לדין. כשברור מלכתחילה שאין לכך כל היתכנות – השימוש בכלים של המשפט הפלילי הוא לצרכים שאין להם קשר למטרותיו", אמר.

סער הדגיש הדגיש, "זה לא אומר שאין מקום לדיון ציבורי וערכי נוקב בנושא". לדברי סער, "ההתיישנות אינה רק זכות דיונית, אלא יש מאחוריה טעמים עקרוניים ומהותיים. שימוש בכלים משפטיים מטעמים שזרים לתכליתם מריח מרדיפה. יש לקוות שמערכת אכיפת החוק תשמור על עקרונות יסוד חשובים".

כזכור, אמש שינה המיליארדר הצרפתי מימרן את גרסתו:  ואמר כי ייתכן שטעה בסכומים עליהם הצהיר – וכי מה שהצהיר ראש הממשלה בהקשר לפרשה הוא הנכון.

"כל מה שביבי אומר זה אמת", אמר מימרן בשיחה עם חדשות 2. "ייתכן שטעיתי בסכומים, מכיוון שחלפו מעל 10 שנים. זה היה לפני זמן רב, אז ייתכן שטעיתי בסכום. בכל מקרה לא היה ד בר שאינו חוקי מצדו של ביבי, העברתי אליו סכום כסף, והזמנתי אותו לחופשות במונקו ובקורשבל (אתר סקי באלפים הצרפתיים). הסכום הכולל של החופשות וההעברה הכספית הוא כמיליון פרנקים צרפתיים, שהם כ-150 אלף אירו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.