גואטה מגיב: "זה דבר שבאיסור חמור מן התורה"

בעקבות הראיון בגלי צה"ל שעורר סערה בש"ס, מגיב הבוקר ח"כ גואטה לפרסום ב'אקטואליק' על הסערה בש"ס: "אינשי דלא מעלי מפיצים דברים מעוותים"

בעקבות הכתבה ב'אקטואליק', בה ביקרו פעילים בכירים בש"ס את הראיון ההזוי שהעניק חבר הכנסת יגאל גואטה לגלי צה"ל, ולאחר שאתמול (ג') יצא נגדו גם השר לשעבר מש"ס הרב שלמה בניזרי במתקפה חריפה, הוציא גואטה לפני דקות אחדות תגובה נרחבת אותה פרסם בדף הפייסבוק שלו.

"הודעה והבהרה: הריני להבהיר בזאת, כי קומץ אנשי דלא מעלי, מנסים להפיץ דברים מעוותים בשמי, שכביכול נתתי לגיטימציה למעשים אסורים חלילה. זהו שקר וסילוף חמור. באותו ראיון הצהרתי מפורשות ואני מצהיר גם כעת, שזהו דבר באיסור חמור מן התורה והוא הדבר היחיד בעריות שהתורה כותבת עליו 'תועבה'. אלו המנסים לסלף את האמת עושים זאת במטרה להשמיץ אותי ואת התנועה, וידע הציבור ויזהר".

כזכור, אמש בניזרי פתח את התכנית שלו במתקפה חריפה ב'קול ברמה' על ח"כ גואטה והראיון בגל"צ: "איך דבר כזה עובר בשתיקה?",הוא תהה, "נציג ציבור ממפלגה חרדית מספר על עברות שעשה. צריך לצאת ברחוב ולזעוק על חילול ה'", קרא.

בניזרי תהה במהלך השידור כיצד ניתן ללכת לרדיו ממלכתי ולדבר כך. "זה נותן לתועבה לגיטימציה", הוא אומר והביא דוגמה מסיפור על החת"ם סופר שירק בפניה של פרוצה במהלך הלוויה.

כזכור, ח"כ יגאל גואטה מש"ס עלה השבוע לראיון בגלי צה"ל אצל רזי ברקאי ורינה מצליח, יחד עם בתו שהוציאה שיר חדש לאחרונה, וסיפר על הפתיחות והסובלנות שלו כלפי האחר והשונה – מה שעורר סערה בקרב פעילי התנועה.

לקראת סוף הראיון גילה לשדרנים ההמומים על כך שהשתתף בחתונה שלא נערכה כדת וכדין משה וישראל, 'קחו סקופ", פתח גואטה, והמשיך: "תחזיקו חזק! 'לפני כשנתיים התקשרה אלי אחותי מקיבוץ גינוסר. והיא אמרה לי 'יגאל, אני רוצה לשמח אותך', הבן שלי עומד להתחתן בעוד חודשיים. אמרתי לה: "ואוו', ושמחתי מאוד.

"כשהאחיין דיבר איתי הוא אומר לי, דוד אני רוצה לבקש ממך בקשה. אמרתי לו "בשמחה". ואז הוא אומר לי 'אני רוצה שתקדש אותי בחופה'. אמרתי לו שאני לא מבין בזה אבל יש אנשים שמקצוענים בזה ויש להם קול נעים. ואז הוא אמר לי יש לי עוד משהו לספר לך..אני מתחתן…. עם גבר!! (בר מינן רחמנא ליצלן). אמרתי לו: "אתה יודע מה?" ,עכשיו אני יותר לא מבין בזה. אבל אני רוצה לספר לכם כך', פנה לשדרנים גואטה, 'הלכנו כולנו לחתונה אני אישתי וכל הילדים שלי שאפילו בדרך כלל אני לא אומר לילדים שלי לאן ללכת, הפעם.. אמרתי לכולם לבוא. והלכנו ושימחנו אותם. "באירוע הזה אמרתי השתתפות חובה!", תיאר גואטה והדגיש לילדים שזה אסור מבחינת הלכה'".

עסקנים בכירים מש"ס ששמעו את הראיון התפלצו למשמע הדברים ונעו על מקומם בחוסר נוחות. אחד העסקנים תהה באוזנינו 'איך נציג מש"ס מפלגה שרוצה לייצג את בני התורה, מתבטא בצורה שכזאת' ושאל."ללכת לאירוע כזה??", תוהה אותו בכיר בש"ס, ומקשה: "זה דוגמא של בני תורה? להביא את המשפחה לכזה מקום? הוא מבייש אותנו",תקף אותו בכיר.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש סערה

  מה עשיתם בסף הכל השתתף למה אתם לא הייתם במקומות כאלה כולם צדיקים היום אלווול פלוצעס

  חיים |
  הגב
 2. תתביש לך מר גואטה את הקול שלי שס כבר לא תקבל לעולם

  הפסדתם

  אבי |
  הגב
 3. צבוע כמו הבוס מכלוף! מי אמר קחו סקופ? מי הציע תחזיקו חזק? מתגאה בעבירותיו! שפל ונואף

  עד מתי דרעי והפודלים שלו ישפילו אותנו???????????

  מרוקאי שמתבייש בשס |
  הגב