"ג'ובים ומיליונים על חשבון משלם המיסים"

באופוזיציה יוצאים לקרב כנגד העברת חוק הגדלת הממשלה – ההחלטה זוכה לביקורת מבוזי ולפיד עד גלאון

לאחר שהממשלה היוצאת אישרה את הרחבת הממשלה הבאה – ביקורות חריפות במערכת הפוליטית: לאחר שההחלטה להרחיב את מספר השרים בממשלה הבאה ליותר מ-18 עברה היום פה אחד בישיבת הממשלה האחרונה – החלטה שתצריך אישור של 61 חברי כנסת בהצבעה שתיערך מחר – באופוזיציה יוצאים לקרב בניסיון למנוע את אישור החוק בכנסת.

 

 

"נתניהו ובנט נגד אזרחי ישראל – הקרב מתחיל", תקף יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג. "נתניהו העניק 20 מיליון שקלים לכל אחת ואחד מחברי הכנסת של הבית היהודי על חשבונכם, שיבוזבזו על מקורבים ועל צרכים פוליטיים. זאת החלטה ראשונה ורעה של ממשלת כישלון לאומי".

 

הרצוג  תקף את ההסכמים הקואליציוניים שגובשו, "כל אלה מזכירים לכולנו שהשרידות בבית ברחוב בלפור חשובה לנתניהו הרבה יותר מכספי הציבור או צרכיו".

 

חבר סיעתו, ח"כ איציק שמולי, תקף אף הוא: "אחרי כתב הכניעה שכלל את מכירת השוויון בנטל, פגיעה בחינוך הממלכתי והתחייבויות עתק לישיבות ולהתנחלויות באה ההחלטה המבישה הזאת על הגדלת הממשלה. אין כאן שום דאגה לעם ישראל, רק דאגה למקורבים".

 

"ממשלת ישראל קיבלה היום החלטה מבזה, אין לי מילה אחרת", הגיב יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד. "הם לוקחים כספים שמיועדים לרווחה, לבריאות ולחינוך ולביטחון ומבזבזים אותם על סידור עבודה פוליטיים וג'ובים לחבר'ה. זה לא מיליונים בודדים של שקלים, לי לא יכולים למכור את השטות הזאת, אני הייתי שר האוצר. אני מכיר את המספרים. כל שר כזה מיותר מייצר פעילות במאות מיליונים בודדים של שקלים".

"אנחנו ניאבק בזה בכנסת, אנחנו ניאבק בזה בבג"צ, אנחנו ניאבק בזה ברחובות, אנחנו ניאבק בזה בכל צעד ושעל", הבהיר לפיד. "זה לא נכון, זה לא מוצדק ולא מוסרי. זה דרך עלובה להתחיל את פעילותה של הממשלה החדשה".

 

 

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, התייחסה להסכמים הקואליציוניים שנחתמו – וקראה לחברי הכנסת שלא לתת יד להעברות כספים בלתי לגיטימיות: "מדובר בקניית שלטון בכסף, בשוחד פוליטי. ממשלת נתניהו מעבירה מאות מיליונים לחינוך החרדי כדי להבטיח את תמיכת החרדים, מעבירה עוד מאות מיליונים לחינוך הממלכתי דתי כדי להבטיח את תמיכת הבית היהודי, ורק לחינוך הממלכתי לא נשאר. ההסכמים המתגבשים הם לא מוסריים ומהווים כתם על כל חבר כנסת שיתמוך בהם ובכך יהפוך שותף לשחיתות ולשוחד פוליטי."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.