ג'ובים וקומבינות • "ידיעות אחרונות" בתחקיר על ישראל פרוש

שחר גינוסר ב"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר תחקיר ענק כנגד ראש עיריית אלעד ישראל פרוש על שורה של "פעולות וקומבינות" שנעשו לכאורה בעיר החרדית. חצר עמוסה בפיגומים מסוכנים? קצין בטיחות יחתום על אישור פתיחת שנת הלימודים. חבר מועצה מתחרה מציל את הקואליציה? אשתו תקבל משרה "בלי לבוא לעבודה" – וגם על ישיבת תורה בתפארתה.

 תחקיר נגד פרוש: תחת הכותרת "עיר ואב בישראל" מפרסם הבוקר שחר גינוסר במוסף לשבת ב'ידיעות אחרונות' תחקיר ענק כנגד ראש עיריית אלעד ישראל פרוש על שורה של "פעולות וקומבינות" שנעשו לכאורה בעיר החרדית. חצר עמוסה בפיגומים מסוכנים? קצין בטיחות יחתום על אישור פתיחת שנת הלימודים.

חבר מועצה מתחרה מציל את הקואליציה? אשתו תקבל משרה "בלי לבוא לעבודה". בתחקיר נכתב כי אשתו של חבר המועצה דיין קיבלה עבודה כרכזת צהרונים, לאחר שלא הגיעה זמן רב, מרדכי ממילא מנהל מחלקת חינוך בעבר נזף בה, כמה טלפונים מפרוש הזועם שביקש שלא ללחוץ עליה. ממילא טוען לגו'ב מסודר, אך דיין דוחה את הטענות וסבור כי קיבל יעוץ משפטי שאין כל בעיה בנידון.

בכתבה גם על העברת מאות בחורי ישיבת 'תורה בתפארתה' שבנשיאותה עומד מרן הגראיל שטיינמן על חשבון מבנים אחרים, תוך הקצאת שטח גדול מהמצופה והעברת ההחלטה בעייריה ללא ידיעה של חברי העייריה על מה הם מצביעים. הטענות נדחות על ידי פרוש שטוען כי העברת הישיבה לאלעד תורמת מאות אלפי שקלים לעיר ואין כל שחר לטענות הנ"ל.

עיר

בכתבה מביאים ציטוט  מרב חרדי ששנשמע בהקלטה מדבר על הבטחה שניתנה לו לשטח עבור ישיבה, " הוא קיבל את התשלום שלי הבאתי לו עשרות אנשים", הוא אומר ומוסיף : "ראש העיר גם לא יכחיש לך את זה".

בכתבה פירוט נרחב על סיוע לאישי ציבור והכנסתם למעגל מקבלי התמיכה בארנונה והסרת העיקולים וכן אי אכיפת צווי סגירה לאולמות בעיר. כל הטענות שהובאו בכתבה נדחות על הסף  על ידי הפרושים.

בציבור החרדי יצאו הבוקר להגנת משפחת פרוש, הסופר חיים ולדר מסר בתגובה:" אוסף של שטויות , לא תחקיר ולא נעליים אני מעריץ את פרוש יותר".

העיתונאי אברהם גרינצייג יצא להגנת משפחת פרוש וכתב בטוויטר:"כמה שניסיתי לחפש את הפאנץ' ב"תחקיר" ידיעות על אלעד, מצאתי רק סיפורי אכלו לי שתו לי קטנוניים ומביכים. יש ראשי עיר שמתגאים בדברים שכאלה".

הפרשן הפוליטי של בקהילה יעקב  ריבלין צייץ אתמול בטוויטר: "שלושה ראשי עיר באלעד גורשו ממנה במקלות. הרביעי עומד לחטוף מחר. אבל זה עוד כלום לעומת קודמיו. הכתבה שתתפרסם מחר היא בדיחה לא מצחיקה"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שיעשו תחקיר על השחיתות והקומבינות של מרקת ויועציו בירושלים, תוכלו לחבר ספר עב כרס בהתחייבות.

    מיקי |
    הגב