גוברת ההערכה: היעלמות המטוס – מעשה טרור

היעלמות המטוס המלזי: התקשורת הבריטית מדווחת כי הלילה נעצרו 11 פעילי טרור במלזיה ונחקרו בחשד למעורבות בחטיפת המטוס. "האפשרות שהמטוס הוסט על ידי פעילי טרור נמצאת עדיין בראש סדר העדיפויות של החקירה המתנהלת", אמר קצין המקורב לחקרירה

קבוצה של 11 פעילי טרור הקשורים לארגון אל-קאעדה נחקרו הלילה (ראשון) במלזיה בחשד כי הם עומדים מאחורי היעלמותה של טיסת 370 של חברת התעופה "מלזיה איירליינס", כך מדווחת הבוקר התקשורת הבריטית.

11 הפעילים, ביניהם סטודנטים, אלמנה צעירה ואנשי עסקים, נעצרו בבירת המדינה, קואלה לומפור, בשבוע שעבר והועברו לחקירת ארגון ה-F.B.I האמריקני וארגון הביון הבריטי, MI6.

חקירה ראשונית קושרת אות הפעילים לקבוצה חדשה החשודה בתכנון ולאחר מכן כוונה לבצע פעולות טרור ופיצוצים במדינות אסלאמיות ברחבי העולם.

קצין בכיר ביחידה המיוחדת למלחמה בטרור במלזיה שמעורב בחקירה, אמר כי המעצרים מובילים לחשדות הולכים וגוברים כי היעלמותו של המטוס המלזי לפני כמעט חודשיים נבעה ממעשה טרור.

"האפשרות שהמטוס הוסט על ידי פעילי טרור נמצאת עדיין בראש סדר העדיפויות של החקירה המתנהלת", ציין הקצין והוסיף כי "צוות החקירה הבינלאומי ביקש מידע על אותה קבוצה חדשה ששמה לה למטרה לפגע במדינות אסלאמיות".

"עד כה, במהלך חקירות ראשוניות של 11 הפעילים, כמה מהם הודו כי תכננו 'פעילויות תמיכה טרוריסטיות' במלזיה, אולם הכחישו מכל וכל כי היו קשורים להיעלמות המטוס בתאריך ה-8 במרץ השנה", סיכם הקצין הבכיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.