במערכת הפוליטית מעריכים: רה"מ יפטר את עמיר פרץ בעקבות דבריו(וידאו)

בראיון שהעניק לערוץ 2, תקף השר עמיר פרץ באופן בוטה וחסר תקדים את ראש הממשלה. בעקבות הדברים, גוברת ההערכה במערכת הפוליטית כי ראש הממשלה יאלץ לפטרו. צפו בראיון המלא


(באדיבות רשת)

"גוברת ההערכה במערכת הפוליטית: נתניהו ייאלץ לפטר את פרץ בעקבות דבריו" כך צייץ עמית סגל בטוויטר.

הסיבה היא בעקבות הראיון שנתן ל'פגוש את העיתונות שהוקדש כולו לתקיפת ראש הממשלה: "לא אהיה חלק מממשלה שממשיכה במגמות הללו, לא אתן לו יותר שום גיבוי ותמיכה, ביום שני אינני מתכוון לתמוך בתקציב 2015". אמר השר להגנת הסביבה

פרץ האשים את נתניהו: "ראש הממשלה הפך את מדיניות הייאוש למדיניות עיקרית", לא אשאר בממשלה שתמשיך להתנהג כפי שהיא מתנהגת היום".

גם בענין הביטחוני התבטא פרץ בחריפות: "ראש הממשלה שבוי בידי המגמות הקיצוניות ביותר, דווקא בזמן כזה, בימים שהכול רותח ובוער סביבנו, ראש הממשלה לוקח טקסטים כל כך קיצוניים ונותן לגיטימציה להבעיר את השטח". והוסיף כי "הגיע הרגע להתחיל לדבר על אלטרנטיבות לראש הממשלה, ולתת תקוה למדינה הזאת, לצערי נתניהו הוא לא הפתרון אלא הוא הבעיה".

‫סגן השר אקוניס בתגובה: "השר פרץ חצה כל קו אדום ודינו – פיטורים. דברי בלע של שר נגד רה"מ – חוצפה וחוסר יושר מוסרי".

יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין אמר על דברי פרץ: "הואמכיר היטב את כללי המשחק הפוליטי. אם הוא לא רוצה להיות חבר בממשלה, את מספר הפקס של לשכת ראש הממשלה כדי לשלוח מכתב התפטרות לא קשה להשיג. לא שמתי לב שהיה קשה לעמיר פרץ להסתכל לרעבים בעיניים במשך כל השנתיים האלה, החל מהרגע שבו הוא נלחם מלחמת חורמה כנגד חברו למפלגה עמרם מצנע על עצם הזכות להיכנס לממשלה בראשות נתניהו. אני מבין שכרגע מעניין את עמיר עניין השרדותו הפוליטית לקדנציה הבאה וכנראה שהוא מחפש את דרכו במסגרת פוליטית אחרת, אבל הציבור הישראלי לא טיפש והוא יודע להבדיל בין פופוליזם זול ותמרוני השרדות פוליטית לבין עמדה אידיאולוגית אמיתית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.