יהודים קיצונים נעצרו בחשד לרצח הנער הערבי (וידאו)

גורמים במשטרה אומרים היום כי גוברת ההערכה שרצח הנער הפלסטיני אירע על רקע לאומני. במשטרה נערכים להחרפת המהומות עם פרסום מסקנות החקירה

הרצח של מוחמד אבו חדיר בן ה-16 בירושלים ביום רביעי האחרון נעשה על רקע לאומני. במשטרה טוענים כי ככל שעובר הזמן הולכת ומתבררת תמונת הרצח, ממנה עולה כי הוא בוצע על רצח לאומני.

  גורם ישראלי רשמי מסר לסוכנות הידיעות AP כי המקרה הרצח  נבע ממניעים "לאומניים", עוד נמסר כי  קיצונים יהודיים אחראים לחטיפה ולרצח.

אם אכן יתברר שהרצח בוצע מתוך מניע לאומני, הרי שהמהומות וההתפרעויות בקרב ערביי ישראל ילכו ויתלהטו. במשטרה אומרים כי הם נערכים בהתאם לתרחיש כזה.

כזכור, גופתו של אבו חדיר נמצאה ביום רביעי לפנות בוקר ביער ירושלים כשהיא חרוכה. על פי החשד, הוא נחטף ונרצח, ייתכן שבידי יהודים שביקשו לנקום את מותם של הנערים נפתלי פרנקל, איל יפרח וגיל-עד שער. מעט לפני כן התקבל דיווח במשטרה על אדם שהועלה בכוח לכלי רכב באזור השכונות בית חנינא ושועפאט בצפון ירושלים, וכן דיווח על נעדר. עם קבלת הפרטים, החלה המשטרה בסריקות והקימה מחסומים. כעבור שעות אחדות התקבל אישור לכך שיש קשר בין הגופה לבין הנער הנעדר.

מאז פרסום דבר הרצח התפתחו עימותים והתפרעויות של ערבים במזרח ירושלים ובמשולש. המשטרה עצרה כ-30 בני אדם בחשד למעורבות בהפרות סדר בירושלים, בערי המשולש ובצפון. תשעה מהם נעצרו הבוקר בחשד להתקהלות בלתי חוקית ויידוי אבנים בערים טייבה, קלנסוואה וטירה. במהלך הלילה, נעצרו 22 בני אדם, מתוכם 12 ילדים, בעקבות חשד למעורבות בהפרות סדר בנצרת, נצרת עלית ויישובים נוספים יום קודם לכן.

אמש אמר התובע הכללי הפלסטיני כי התוצאות הראשוניות של נתיחת גופתו של אבו חדיר מצביעות על כך שהוא הוצת בעודו חי ונשרף למוות. אל-עויווי אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי על פי הנתיחה אבו חדיר סבל מכוויות בדרגה של 90% בכל גופו, ובכלל זה בראשו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.