גוטרמן עוקץ את גפני: "עסקן חרדי צריך לסייע לציבור ולא להתבייש" {האזינו)

לאחר החלטת יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, שלא להכליל את הערים החרדיות ביתר עילית ומודיעין עילית ברשימת הישובים שמקבלים הטבות מס, עקץ ראש עיירית מודיעין עילית יעקב גוטרמן את הקולגה ואמר כי "עסקן ציבור צריך לסייע לציבור החרדי – ולדאוג לערים החרדיות" {הערים החרדיות מחוץ להטבות המס}

לאחר החלטת של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, שלא להכליל את הערים החרדיות ביתר ומודיעין עילית ברשימת הישובים שמקבלים הטבות מס, התייחס ראש עיירית מודיעין עילית יעקב גוטרמן, לבעיה ואמר בראיון לרדיו 'קול חי' כי "עסקן ציבור צריך לסייע לציבור החרדי – ולדאוג לערים החרדיות".

גוטרמן התייחס לשאלה של השדר דוד חכם, "מדוע הישובים החרדים לא נמצאים במפה של גפני? " התפקיד שלנו לדאוג לציבור שלנו, לא להתבייש, צריך לזעוק ולדאוג לחלשים, הציבור החרדי זקוק לנציגים". ענה גוטרמן ורמז לאי הכללת עירו במפת הישובים.

כידוע, בין גפני לגוטרמן שוררים יחסים קרים, השניים כמעט ולא נועדים בשל שלטון היחיד שמוביל גוטרמן בעיר החרדית.

ההצעה החדשה של וועדת הכספים למתן הטבות במס לישובי פריפריה הוצגה לפני כמה ימים בכנסת. עיון מעמיק ברשימה מציג את חוסר ההיגיון שברשימה זו:
· יותר כסף לישובים וקיבוצים מבוססים,· יותר כסף לישובים ערבים שחלקם אינם משרתים בצבא,  פחות כסף לישובים וערים בפריפריה.

· יישובי יהודה ושומרון שמאוימים ביטחונית לא נכנסו לרשימה. אז מי קיבל? המושב אמירים בגליל ועועד שורה של ישובים ערבים בגליל.

גוטרמן פירגן לדרעי ואמר כי המהלך ביקורו במודיעין עילית לפני כשבועיים שיתף אותו דרעי בלבטים שלו האם לעזוב את משרד הכלכלה.  " דרעי הולך לקחת את התעסוקה שמיועד עבור חרדים ולקחת אתה רווחה שיסייע עבור הציבור החרדי".

"הציבור החרדי מקופח שנים, השרים לא קובעים רק הפקידות המשפטית וראש הממשלה הם אלו שמשפיעים".

מלשכתו של גפני מסרו על אי הכללת הערים החרדיות, כי אם התנחלויות יכללו – גם הערים החרדיות יהיו במפה  כרגע הלכו על מתווה שהישובים שהיו בעבר יהיו גם עתה".

האזינו לראיון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.