סוף עצוב: נמצאה גופתו של אמיר אוחנה ז"ל באגם באומן

במהלך השבת נמצאה גופתו של אמיר אוחנה ז"ל ליד האגם באומן שבאוקראינה.

לאחר חיפושים נרחבים הצליחו צוותי החיפושים לאתר את גופתו של אוחנה באגם שם טבע.

לאחר ארבעה ימים של חיפושים במהלך השבת נמצאה גופתו של אמיר אוחנה ז"ל ליד האגם באומן שבאוקראינה.

לאחר חיפושים נרחבים הצליחו צוותי החיפושים לאתר את גופתו של אוחנה שנמצאה סמוך לאגם שם ככל הנראה יצא להתבודד ולאחר מכן הוא טבע באגם.

מזק"א נמסר כי לפני כשעה זיהו המתנדבים ראש במים שבאגם. המתנדבים חילצו את הגופה שזוהתה כאמיר שלמה אוחנה ז״ל .אמיר נמצא שבגדי השבת על גופתו ללא נעליים וגרביים .

להערכת אנשי זק"א, אמיר ככל הנראה ישב על המזח וטבל את רגליו במים כעבור כמה דקות – קיבל התקף ונפל למים.

 במשך היום סרקו עשרות צוותים של מתנדבים את היער והשטח מסביב לנהר, כמו גם צוללים של המשטרה המקומית סורקים את הנהר בהכוונה של מפקד זק"א. אנשי איחוד ברסלב פועלים שהצוללים המוקומיים ימשיכו את החיפושים עד להגעת יחידת הצוללים של זק"א.

בפגישת תיאום והערכת מצב שנערכה ערב שבת בחפ"ק המבצעי באומן ביחד עם נציגי שגרירות ישראל ומפקדי זק"א. בקשו מפקדי זק"א סיוע בהשגת סירת שיט ורכבי 4×4 להרחבת החיפושים.

משרד החוץ ושגרירות ישראל באוקראינה עומדים לרשות החפ"ק של זק"א במשך כל ימי החיפושים בסיוע תיאום והשגת אישורים מהשלטונות בכל מה שמתבקש.

חיים וינגרטן ראש אג"מ בזק"א, אמר: "מדובר בפעילות מאוד מורכבת. קיבלנו אור ירוק מהמטה הארצי של זק"א לעשות כל דבר שניתן בכדי לאתר את הנעדר. בסיוע משרד החוץ ושגרירות ישראל באוקראינה קיבלנו אישור להטסת צוות של יחידת הכלבנים וצוות צוללים של זק"א. חברת אל על מסייעת אף היא בהטסת ציוד הצלילה והכלבים ללא עלות כספית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.