גופת המטיילת הישראלית מיכל צ'רקסקי אותרה בהימלאיה

סוף מר: אותרה גופתה של הנעדרת הישראלית במפולת השלגים בהימלאיה. ארונותיהם של אגם לוריא ותמר אריאל, שנהרגו אף הם באסון, יובאו היום לישראל. יותר מ-500 מטיילים חולצו בימים האחרונים מאזור האסון

גופתה של המטיילת הישראלית מיכל גילי צ'רקסקי, בת 36 מגבעתיים, נמצאה הבוקר (שני) באנפורנה שברכס ההימלאיה בנפאל. משרד החוץ מסר כי גופתה זוהתה על ידי צוות חילוץ משותף של ישראלים ונפאלים, שהופעל על ידי חברת הביטוח הראל, וכי ההודעה נמסרה למשפחתה. צוות השגרירות בקטמנדו מטפל בהעברת הארון לישראל. ארונותיהם של אגם לוריא, בן 23 מקיבוץ יפעת, וסרן תמר אריאל, נווטת בחיל האוויר, צפויים להגיע לישראל היום.

יותר מ-500 בני אדם חולצו עד כה מהאנפורנה שברכס ההימלאיה, הפסגה העשירית בגובהה בעולם. לפחות 38 מטיילים ומקומיים נהרגו באסון. בימים האחרונים התבהר מזג האוויר באזור וחלק ממעטה השלגים הפשיר.

אסי דבלינסקי, פרמדיק מד"א שנמצא בקטמנדו, בירת נפאל, סיפר אתמול כי למיטב ידיעתו יש עדיין מטיילים רבים המוגדרים נעדרים. "היממה האחרונה שלנו בקטמנדו התחילה בשיחת חתך מצב עם חדר המצב של משרד החוץ פה, לוודא שלא נותרו נפגעים ישראלים שדורשים את התערבותנו, לאחר מכן העברנו את היום בעיקר עם הצלב האדום המקומי שסייע לנו רבות". דבלינסקי אישר שלא נותרו מטיילים ישראלים שזקוקים לסיוע מד"א, אולם לדבריו "יש מספר מטיילים הסובלים מתשישות ומעייפות, ורובם ככולם עם רמה כזאת או אחרת של תסמונת דחק פוסט טראומתית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.