הם לא ידעו: כך הסתיר נתניהו את המידע הרגיש מחברי הקבינט (וידאו)

גורם ביטחוני בכיר מבהיר כי ישראל לא תיגרר לעסקה עם חמאס על החזרתם של אברה מנגיסטו והאזרח הנוסף שחצו את הגבול לעזה: "שחרור – רק על בסיס הומניטרי". משפחת מנגיסטו: "נתניהו התחייב שישראל תהפוך כל אבן". סיקור וידאו

הכתבה במהדורה המרכזית ודברי משפחת השבוי האתיופי

במשך כל הזמן הזה לא ידעו השרים על האירוע ובוועדת החוץ והביטחון אומרים: "נלמד את האירוע ונדאג שלא יחזור על עצמו".

יו"ר הוועדה, צחי הנגבי: "זה לא מקובל עליי, אין לזה הצדקה או הסבר". גורם ביטחוני בכיר: "לא ננהל מו"מ על שחרור אסירים".

צפו בראיון עם צחי הנגבי (באדיבות רשת)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בוגי יעלון התייחסו היום לפרשת היעלמותם של שני אזרחים ישראלים שהגיעו לעזה,"ישראל עושה הכל להשיב את אזרחיה לחיק משפחתם": הבהירו היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה יעלון, בהתייחסות ראשונה ופומבית שלהם לסוגיית היעלמותם של אברה מנגיסטו ואזרח ישראלי נוסף בן העדה הבדואית שחצו את הגבול לעזה – ושלא ידוע מה עלה בגורלם.

צפו בראיון עם אביו של אברה

"אנו פועלים להשבתם של שני הישראלים שחצו את הגדר לעזה ורואים בחמאס האחראי לשלומם", הצהיר נתניהו. "מיניתי נציג מטעמי לתאם את כלל הפעילות בנושא ואת הקשר עם המשפחות", הבהיר ראש הממשלה והוסיף כי אתמול שוחח עם הוריו ואחיו של אברהם מנגיסטו ואמר להם שמרגע היוודע המקרה, ישראל איננה חוסכת מאמצים להשיבו לישראל.

קבענו להיפגש שוב בקרוב", הוסיף נתניהו ואמר כי הוא "מצפה מהקהילה הבינלאומית שמבטאת את דאגתה למצב ההומניטרי בעזה לצאת בקריאה ברורה לשחרור האזרחים ולדאוג להשבתם של האזרחים".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, האשים את חמאס: "שני אזרחים ישראלים נמצאים ברצועת עזה, מדינת ישראל משקיעה מאמצים רבים להשיבם לחיק משפחתם. נפגשתי עם משפחתו של אברה מנגיסטו, עדכנתי אותה בפעולותינו וחיזקתי את ידיה. אנו נמצאים גם בקשר עם משפחתו של הישראלי הנוסף המוחזק ברצועה ומעדכנים אותה בהתפתחויות", הוסיף השר.

דברי רה"מ ושר הבטחון


(באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.