גורם בכיר ביש עתיד ל"קוקר": "אייכלר מצית מלחמה" • אמר את הדברים בעקבות נאום 'מרי המיסים' של ח"כ אייכלר

מלחמות היהודים: חברי הכנסת של "יש עתיד" ישבו אמש (שלישי) במליאת הכנסת ושיפשפו את עיניהם: חבר הכנסת ישראל אייכלר נכנס לאולם המליאה עם "אש" בעיניים, ותקף את מדינת ישראל כאחרון ה'סיקריקים' במאה שערים.

לפיד הבן מכיר את אייכלר עוד מהימים הזוהרים של "פופוליטיקה", בתוכנית בו התעמתו הצמד, לפיד האב ואייכלר מידי שבוע ותקפו איש את רעהו. הציניקנים לעגו במרוצת השנים לאייכלר וטענו כי בזכות התוכנית הפופולרית והדי השנאה שעלו מאולפני הטלויזיה – גרף לפיד האב לא פחות מ-15 מנדטים בבחירות לכנסת.

אמש במליאת הכנסת קרא אייכלר למרי מיסים, "אני קורא לכל אזרחי ישראל, אלה שאינם מרוויחים עשרים אלף שקל – אל תשלמו מסים לאותם אנשים שגוזלים ועושקים את כספכם, בכדי לדאוג לסקטור שמרוויח למעלה מעשרים אלף שקל בחודש". קרא אייכלר.

הנאומים של גפני ומקלב, מבלי להמעיט בערכם, היו לצנינים לעומתו, הרטוריקן החרדי הצליח לכבוש את הכותרות, אולם בדרך הוא הקפיץ לכמה חברים ב"יש עתיד" את הפיוז. כתב "קוקר" הסתודד אמש במסדרונות הכנסת עם בכיר ב"יש עתיד" שהאזין לנאומו של אייכלר ורתח מזעם: "הוא (אייכלר) חצה כל גבול", הוא אומר בשיחת מסדרון ל"קוקר". "התקשורת החרדית מלבה את הקדירה הרותחת ואייכלר נסחף אחריה", קובע הבכיר.

מלחמה שסופה מי ישורנה

אותו בכיר ממשיך לתאר: "אני מנסה להבין, למה אייכלר חותר? החרדים מקבלים תקציבים שחלק ממעמד הביניים יכולים רק לקנא בהם. הם מקבלים סבסוד למעונות יום וצהרונים חינם, החרדים מקבלים סיוע ועזרה בכל הפרמטרים. ולא רק: אנו ב"יש עתיד" הצהרנו מעל כל במה אפשרית כי נפתח את הדלת לעסקנים החרדים".

איש שיחנו ממתיק סוד ומפרט: "אייכלר בסך הכל עושה לנו שירות לא רע", מגלה הבכיר. "יושב ברמת השרון מצביע פוטנציאלי של "יש עתיד" ומזפזפ בין ערוץ למשנהו – ופתאום מופיעה דמותו הלוחמנית של אייכלר. אותו בוחר מרוויח 20 אלף שקל לחודש. הוא בקושי נוסע לחו"ל, משלם מיסים כל חודש, ואז קופץ לו האייכלר משום מקום ומודיע בכנסת "לא נשלם מיסים, זה אבסורד.

"מה יגיד אביב מרמת אביב ששילשל את 'פה' לקלפי ? 'הם עושקים אותנו ומעבירים את הכסף לאנשים של העשירון העליון'.

"שתבינו", ממשיך הבכיר, "אתם יורים לעצמכם ברגל", ומוסיף: "אתם גורמים למלחמה שסופה מי ישורנה. זה יגמר במלחמת אחים ואתם תשלמו ביוקר. לפיד ימציא את עצמו מחדש" .

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.