גורם המקורב לרב עמאר: "לא היה סיכום על חברות במועצת הרבנות הראשית"

בניגוד לדיווחים: גורם בכיר בסביבתו של מרן הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, רבה של ירושלים, אומר ל'אקטואליק', כי בפגישה אמש, לא היו שום סיכומים על חברות הרב במועצת הרבנות

גורם בכיר בסביבתו של מרן הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, רבה של ירושלים, אומר ל'אקטואליק', כי בניגוד לדיווח הקודם שהיה סיכום על הג'ובים, בפגישה אמש, לא היו שום סיכומים על חברות הרב במועצת הרבנות הראשית. ויתירה מכך, הרב היה אמור להיכנס למועצת הרבנות הראשית במקומו של הרב הראשי האשכנזי, הרב אריה שטרן, כבר לפני כמה חודשים. אולם, הרב דחה זאת בשל אילוצי זמן.

"יש ים של דיס אינפורמציה, והרבה מהדברים שפורסמו לא נכונים". מציין מקורבו של הרב לאקטואליק.

בנוגע לפרסומים על מינויו של בנו של הרב, הרב אליהו עמאר, לדיין בבית הדין הרבני, אומר לנו אותו גורם כי לא דובר כלל וכלל על מינוי שכזה.

כמו כן בנושאים הפוליטיים שצצו כביכול בפגישות האחרונות, אומר לנו אותו גורם, כי הרב אינו דמות פוליטית ומעולם הרב לא נכנס לפוליטיקה. וגם מטרת הפגישה שהיתה אמש היתה על מנת להרבות שלום בציבור הספרדי.

בשיחה ראשונה עם אתר 'אקטואליק' ובעקבות הפרסומים בשעה האחרונה על כך שיו"ר ש"ס הציע לרבה הראשי של ירושלים הגר"ש עמאר, כי יו"ר 'יחד' אלי ישי יחזור לש"ס ויקבל תפקיד שר בכיר בתמורה לכך שיסגור את מפלגת 'יחד', מקורביו של אלי ישי מגיבים לראשונה ואמרים כי "אין לנו מטרה לקבל תיק כזה או אחר. כל הסקרים מראים שאם אלי חוזר לש"ס הוא לא מביא קולות והמפלגה נשארת באותו מספר, אבל אם אנחנו רצים לבד ומתחברים במסגרת הריצ'רצ' עם ש"ס – אנחנו כמעט מכפילים את הקולות, ועדיף להגדיל את הכח החרדי למען התורה בכנסת, מאשר תפקיד כזה או אחר".

בסביבתו של ישי מציינים כי הרב עמאר הופתע מהנתונים שהוצגו בפניו, ובעיקר מפילוח הנתונים שהובאו לפניו אשר בוצע ע"י עמית סגל לאחר הסקר שנתן לישי 2.7 אחוז מהקולות לעומת 2.9 שקיבל בבחירות האחרונות, כשממול – ש"ס מחזיקה ב-3 אחוזים בלבד. הרב עמאר התפעל וטען שלא ידע זאת, ובסיום הדברים אמר ליו"ר יחד כי הוא היה מעדיף שלא להתערב בפוליטיקה.

יחד עם זאת, יו"ר יחד אלי ישי הגיב לראשונה לאחר הפגישה המתוקשרת הבוקר לאתר 'אקטואליק' ואמר כי "ההחלטה על שלום אמיתי נמצאת בידיו של דרעי, פנינו תמיד היו מיועדות לשלום".

מקורבים לרב שלמה עמאר, מסרו שבין יתר ההצעות שעלו, עלתה ההצעה להפשיר את היחסים עם 'קול ברמה', במסגרתם יתחייב דרעי להחזיר שדרנים ורבנים מהתחנה המתחרה, ואף עלו מספר שמות ספציפיים.

התגובה של צבי עמאר, בעלי הרדיו, לכך הייתה: "ברוך השם, מצב הרדיו מעולם לא היה כל כך טוב, ואין לנו צורך בחזרה של אף אחד לתחנה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שס

  רק שס אך ורק שס אם מרן היה חי אלי ישי לא היה מעיז לפתוח מפלגה

  אדי |
  הגב
 2. מטומטמים

  אתם פירסמתם היחידים את המגעים האלו ועכישו אתם מכחישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב