גורם ישראלי בכיר: "אם סוריה תתקוף בישראל – נפיל את משטרו של אסאד" – מיוחד: צפו בנמל התעופה בסוריה לפני ואחר התקיפה

בראיון לעיתון ה'ניו יורק טיימס' אמר גורם ישראלי בכיר היום כי ישראל תמשיך לעשות כל שיידרש ממנה על מנת למנוע העברת נשק מסוריה לידי ארגון הטרור חיזבאללה.

"ישראל נחושה להמשיך בפעולות שימנעו את העברת הנשק המתקדם לחיזבאללה. מעבר של נשקים כאלו יפר את היציבות ויסכן את האזור כולו", אמר הגורם הבכיר שלדברי העיתון מעודכן על בסיס יומי בנעשה בארצו של אסד.

"אם הנשיא אסד ינסה לתקוף את ישראל בתגובה לתקיפות שאירעו בדמשק, או שינסה להגיב בצורה עקיפה דרך ארגוני טרור כאלה ואחרים, הוא יסתכן בהתמוטטות משטרו. כי ישראל תגיב לכל ניסיון תקיפה", אמר הגורם.

מוקדם יותר היום (ד'), בשעות הבוקר, התפוצצו שתי פצצות מרגמה באזור הר חרמון שבצפון. מדובר בפעם הראשונה מאז תחילת הקרבות בסוריה שנרשמת זליגה באזור זה של הגבול בין המדינות. במספר מקרים בחודשים האחרונים נחתו פצצות מרגמה באזור תל חזקה שבדרום רמת הגולן.

באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל העריכו כי לא מדובר בירי מכוון, אלא בזליגה של הקרבות הפנים-סוריים. למרות זאת, בפיקוד הצפון החליטו לסגור את האזור העליון של החרמון, ובכלל זה את הרכבל העליון של אתר הגלישה במקום, לכניסת מבקרים. במקביל הועברה תלונה בנושא לכוח הרב-לאומי של האו"ם הנמצא ברמת הגולן (אונדו"ף).

לפני כשבועיים, בוצעו מספר תקיפות באזור הבירה הסורית דמשק, ויוחסו על פי מקורות זרים לישראל. על פי אותם דיווחים התקיפות פגעו במשלוח נשק שהיה בדרכו לידי חיזבאללה בלבנון.
צפו בתיעוד נדיר של נמל התעופה בדמשק באדיבות רשת:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.