גורם מדיני בכיר: "מבצע מגן צפוני יורחב"

תחת איפול תקשורתי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם שגרירים זרים בגזרת הצפון סמוך לכוחות צה"ל הפועלים לחשיפת ונטרול המנהרות. במקביל, גורם מדיני תדרך את העיתונאים על הרחבת המבצע

תחת איפול תקשורתי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם שגרירים זרים בגזרת הצפון סמוך לכוחות צה"ל הפועלים לחשיפת ונטרול המנהרות.

ראש הממשלה נתניהו עדכן את השגרירים בפרטי מבצע ״מגן צפוני״ ובכוונות חיזבאללה לשימוש במנהרות נגד ישראל. רה״מ הדגיש כי מנהרות חיזבאללה הן ביטוי אחד מהתוקפנות האיראנית באזור.

רה"מ נתניהו ביקש מהשגרירים לגנות את הפרת הריבונות הישראלית ולהצטרף לדרישה להטלת סנקציות מוגברות על חיזבאללה.

השגרירים קיבלו סקירה מפי אלוף פיקוד הצפון יואל סטריק וראש אג״ת אמיר אבולעפיה וסיירו באזור המנהרה שנחשפה.

רה״מ נתניהו אמר: ״אנחנו שוללים מהאויבים שלנו את נשק המנהרות בשיטתיות ובנחישות, אנחנו עושים זאת גם לחמאס, גם לחיזבאללה, ואנחנו נפעל ככל שדרוש.

מי שיתקוף אותנו – דמו בראשו. חיזבאללה יודע את זה וגם חמאס יודע את זה.

אמרתי לשגרירים שהם צריכים לגנות את התוקפנות הזו של איראן, של חיזבאללה ושל חמאס, באופן חד משמעי, וכמובן גם להעצים את הסנקציות נגד הגורמים הללו.

הפעולה הזו היא בתחילתה, אבל בסופה נשק המנהרות, שחיזבאללה השקיע בו כל כך הרבה – כבר לא יהיה קיים ולא יהיה אפקטיבי".

עוד הוסיף רה"מ:"הציפייה של ישראל זה גינוי חד-משמעי של חיזבאללה, הטלת סנקציות נוספות על חיזבאללה, גינוי ודרישה מממשלת לבנון להפסיק את מתן האשראי שהיא נותנת לשימוש בשטחה להתקפות האלה על ישראל. כל זה יעלה בכינוס הקרוב של מועצת הביטחון לדרישתה של ישראל. זה צעד מדיני ודיפלומטי חשוב, שמשלים את המאמץ המבצעי ההנדסי שלנו לשלול מחיזבאללה ומאיראן את נשק המנהרות".

לאחר מכן, גורם מדיני רמז כי ייתכן שמבצע מגן צפוני יתרחב: ״מטרה נוספת של אופן פרסום המבצע – היא למקרה שנצטרך לפעול בעתיד, יש אפשרות סבירה שנצטרך לפעול וזה מייצר לגיטימציה״. בנוגע לעיתוי המבצע: ״אם לא היינו מטפלים בזה עכשיו – מידע החל לדלוף, וגם חיזבאללה היה יכול להוציא פיגועים תוך שבועיים״

אותו גורם מדיני התייחס על המבצע בצפון: לפי התוכנית של נסראללה, חיזבאללה אמור היה להיות היום כבר עם אלפי טילים מדויקים. בפועל יש להם עשרות בודדות, בזכות פעולות השיבוש שלנו. סביר שנצטרך בעתיד לנקוט פעולה צבאית נגד חיזבאללה, ואחת ממטרות המבצע היא לייצר לגיטימציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.