גורם מדיני בכיר תוקף את אובמה: "תגובה חסרת פרופורציה"

גורם מדיני בכיר מגיב לגינוי מבית הלבן להחלטה הישראלית להקים 98 יחידות דיור חדשות סמוך להתנחלות שבות רחל בבנימין. "היא מהווה אליבי לצעדים חד צדדיים של אובמה למרות התחייבותו שלא ליזום מהלכים שכאלו". מסר הגורם.

גורם מדיני בכיר מגיב לגינוי מבית הלבן להחלטה הישראלית להקים 98 יחידות דיור חדשות סמוך להתנחלות שבות רחל בבנימין.

על פי הדיווח בחדשות 2 אותו גורם בכיר הביע ביקורת על תגובת ארה"ב וכינה אותה "חסרת פרופורציה", היא מהווה אליבי לצעדים חד צדדיים של אובמה למרות התחייבותו שלא ליזום מהלכים שכאלו". מסר הגורם.

הגורם הסביר כי אין בהחלטת ממשלת ישראל הפרת התחייבות לארה"ב מכיוון שמדובר בפתרון למפוני עמונה. הוא ציין כי אין כאן אפילו הבאת תושבים חדשים לאזור החדש שייבנה בבנימין. הגינוי החריף הפתיע את חברי הממשלה כי הם אל רואים באישור הבנייה בשבות רחל מעשה חריג.

לאחר החלטת ישראל, האמריקנים התרעמו  על עיתוי אישור הבנייה – יומיים לפני שהנשיא אובמה הגיע לישראל בכדי להשתתף בהלווייתו של שמעון פרס.

כזכור,  בארצות הברית שיגרו הודעת גינוי בה תקפו את הממשלה על התנהלותה. "על ישראל לבחור הין הרחבת התנחלויות לבין שמירה על הסיכוי לשלום", נמסר ממחלקת המדינה האמריקנית. בהודעה נכתב כי היא ארה"ב מגנה בחריפות את התכנית להקמת התנחלות חדשה עמוק בתוך הגדה המערבית, תכנית שעלולה לפגוע בסיכוי לפתרון שתי המדינות. "התכנית תפגע באינטרס הביטחוני הישראלי ובסיכוי לפתרון של שלום בסכסוך עם הפלסטינים", אמר דובר מחקלת המדינה מארק טונר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.