גורמים בליכוד: לפיד מנסה למשוך זמן כדי להרויח כמה שיותר הישגים על חשבון הליכוד

כפי שדיווחנו אתמול כי כעת ניטש הקרב בין יש עתיד של לפיד עם הליכוד ביתנו, על תיקי החינוך והפנים עד הרגע האחרון: המחלוקת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יאיר לפיד על התיקים הגיעה כעת יום (שני) לסיבוב נוסף.

הפגישה הנוספת נערכת יחד עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בנסיון לסלול את הדרך להקמת הממשלה. עיקר המחלוקת נוגעת להתעקשותו של לפיד לקבל את תיקי החינוך והפנים.

עם זאת, נראה כי בשלב זה מספר השרים צפוי לעמוד על 22 בלבד, אך לדברי גורמים במערכת הפוליטית, לפיד דורש כי חברי מפלגתו יעמדו בראש שני המשרדים. מאידך, נתניהו עומד על כך כי שר החינוך הנוכחי גדעון סער ימשיך ותפקידו ואילו תיק הפנים יוענק גם כן לאחד מחברי מפלגתו.

בשלב זה שני הצדדים עומדים על דעתם והדיונים אף כללו טונים גבוהים.

גורמים בליכוד אומרים כי לפיד מרגיש שכל העולם שייך לו, וכי הוא הצליח לכופף את נתניהו, ולהצמיד קרוב לחזה את בנט, לכן הוא פשוט מנסה למשוך זמן כדי לקצור הישגים נוספים במשא ומתן המתיש לכניסה לממשלה.

בסביבת בנט העסק נראה הרבה יותר מסודר, ולא נראים בשלב זה קרבות כלשהם, כבר מנוי וגמור כי בנט יתמנה לשר התמ"ת עם סמכויות נרחבות ויקבל גם את תיק ההסברה. בתקופה שבה אין שר חוץ מכהן, צפוי בנט לשמש כפנים של ישראל בתקשורת העולמית. כמו כן, ישמש בנט כחבר בפורום הביטחוני המצומצם וכסגן ראש הממשלה. תיק השיכון יילך לאורי אריאל, הדתות לאלי בן דהן והמשרד לענייני ירושלים והתפוצות יוענק כך נראה לאורי אורבך.

יתכן כי מתחילה התעשתות כלשהי אצל רבני הדתי לאומי, על אף שלפי מה שזה נראה כבר איחרו את הרכבת, זאת כי ל"קוקר" נודע כי רבנים בכירים של הדת"ל הרב שמואל אליהו והרב אליקים לבנון קוראים היום (ב) באופן פומבי בדרישה לנפתלי בנט לפתוח במגעים ישירים עם המפלגות החרדיות ואומרים במכתבם: "הננו באים להביע בפניכם את דאגתנו ממהלך המשא ומתן הקואליציוני, מהתנהלות של נתק, מול המפלגות החרדיות. עם כל הפער שיש בדיעות ובמעשים, אחרי הכל, הננו כולנו, אנו והם כאחד, תומכי תורה ומצוותיה. הננו פונים אליכם בקריאה ברורה: פתחו במו"מ מיידי עם המפלגות החרדיות".
אולי עוד ניתן לעצור את הרכבת הדוהרת למסע מסוכן שתוצאותיו מי ישורנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.