גורמים ביהדות התורה: "בנט רצה לסגור את הישיבות שלנו, בינתיים סוגרים את שלו" (וידאו)

על רקע סגירת ישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר, עוקצים הבוקר ביהדות התורה את השר בנט: "הוא רצה להרוס את הישיבות שלנו, בינתים הורסים את שלו". ראש הישיבה שנסגרה: "זה הפעם הראשונה שמדינת ישראל עושה מעשה כזה חמור למקום שבו לומדים תורה, וכנראה בגלל התורה שלומדים בו".

סגירת ישיבת 'עוד יוסף חי' ביצהר ממשיכה לעורר הדים: במפלגות החרדיות נמנעים מלהתבטא בנושא, אולם גורמים ביהדות התורה התקשו שלא לעקוץ את השר בנט על רקע ההתפתחויות האחרונותץ

אחד מחברי הכנסת של הסיעה אמר בשיחה ל'קוקר': "בנט רצה לסגור את הישיבות שלנו, ובסוף סוגרים ישיבות שלו. הזהרנו את הבית היהודי לאורך כל הדרך שמסע הרדיפה הזה יתהפך גם לכיוון שלהם, אבל הם סירבו לשמוע. מה שבטוח, אנחנו לא נעשה כל מאמץ כדי לגבות אותם".

ישיבת יצהר

וידאו מתיעוד ההשתלטות על ישיבת יצהר – באדיבות רשת

צפו בכתבה על הישיבה שנהפכה למחנה צה"ל – באדיבות רשת

הרב יוסף פלאי ר"י עוד יוסף חי בראיון נזעם מהשטח: נעשה פה חילול הקודש

"זה הפעם הראשונה שמדינת ישראל עושה מעשה כזה חמור למקום שבו לומדים תורה, וכנראה בגלל התורה שלומדים בו".

"חשוב להבהיר שהמעשה הזה של הבריונות השלטונית מהווה פשוט מאוד גזל. לוקחים את המקום הזה ששייך לישיבה וגוזלים אותו מאתנו. יותר מזה, יש בזה חילול הקודש. ההלכה קבועת שלבית מדרש ולבית כנסת יש קדושה. אי אפשר לעשות בו כל דבר. להשתמש בבית מדרש כמוצב צבאי או כתחנת משטרה זה פשוט מעשה של חילול הקודש. מעשה שלא יעשה".

"חז"ל אומרים שהמלך הגרוע ביותר מבין מלכי יהודה בתקופת בית ראשון היה המלך אחז, שאחז את דלתות בתי המדרש, סגר את בתי המדרש, ואמר 'לא תלמדו תורה'. האם זה מה שמדינת ישראל רוצה לעשות? שהמעשה הזה יהיה צעד ראשון בסגירת מוסדות תורה ובסגירת ישיבות?", שואל הרב פלאי.

"התגובה שלנו לעניין הזה הוא, קודם כל 'כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ'. גרשו אותנו מקבר יוסף ומאז הישיבה פורחת ומתפתחת. אנחנו מלמדים תורה, מחנכים בחורים, משמעים את קול התורה, מפיצים את התורה. למרות כל ההתנכלויות בשנים האחרונות אנחנו ממשכים".

"גם עכשיו זה מה שאנחנו בעזרת ה' נעשה. הישיבה תמשיך ותפרח ואנחנו קוראים לכל מי שהתורה יקרה לו, למחות נגד הפשע והאיוולת הזאת ולהצטרף להשמיע את קול התורה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כרגיל, עסקנים וח"כים חרדים מובילים בשמחה לאיד. שכוייעך

  יחיאל |
  הגב
 2. הציונות קודמת לכל.
  הציונות היא "הדת"
  היא שטר גיור אין צורך בלמור הלכות ולהיות מאמין די בשירות צבאי.
  לגייס חרדים בכוח ולהפוך אותם לציונים עם עתיד להיות כופרים.

  yeshurun |
  הגב