גורמים בכירים ב'יהדות התורה' על בנט: "איך המתחבר לעוקרי הדת שמחרימים חרדים אינו מתבייש להצהיר שידאג לצבור החרדי?"

נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, אמש (רביעי) נבהל וניסה להתפייס. הוא קרא לציבור החרדי לא לחשוש ממנו ומסיעתו, והבטיח כי הוא היחיד שלוקח על עצמו לדאוג לציבור החרדי.

גורמים ב'יהדות התורה' זעמו הבוקר (חמישי) על כך שלא די שבנט נלחם בכל הכוח נגד לומדי התורה, וחבר עם עוקרי הדת הגדולים ביותר שקמו בשנים האחרונות לעם ישראל, אלא הוא עוד אומר במתק לשונו "באופן הכי צבוע ששייך", כלשונם, כי החרדים לא צריכים לדאוג. "איך לא מתבייש אדם שהתחבר למפלגה שחרתה על דגלה עקירת ערכי התורה ויסודות הדת תוך השפלת הצבור החרדי והחרמתו, לבוא ולומר בצביעות מתחסדת שהוא ידאג לאינטרסיםשל הצבור החרדי?", שאלו הגורמים הבכירים.

יצויין כי אין זה סוד שחלקים גדולים ונרחבים בקרב מצביעי מפלגתו מתביישים בהתנהגותו המוזרה בברית שכרת עם מפלגה שיסודה בא לפגוע במושג המקודש של נישואין וגרושין על-פי תורה, ולהתיר גיורים סיטונאיים, והם חשים נבגדים מהתנהגותו האומללה ושאין הוא מייצג אותם.

זו הסיבה שאותם גורמים ביהדות התורה שואלים: "איך האדם הזה מעז בכלל לפתוח את פיו ולנסות להרגיע את הציבור לאחר האסון שהוא עומד להמיט עליהם? במה הוא מתכוון לדאוג עבורם? באיך להרוס את עולם הישיבות? בפגיעה בעצמאות החינוך הטהור? בעקירת ערכי התורה? במתן כתף לאיש אשר הכריז כי אפילו אינו מוכן להצטלם עם שר חרדי תוך שהוא מגבה אותו במהלכיו הקואליציוניים וגורם במו ידיו להחרמת הצבור החרדי?".

הגורמים הבכירים ביהדות התורה הוסיפו ואמרו כי הם רוצים להבין איך באמת הוא מתכוון להגיע להבנה עם הצבור החרדי, כאשר על אף שעברו שלושה שבועות מאז נפגש עם ח"כי יהדות התורה, הרב משה גפני והרב מאיר פרוש, כאשר בישיבה זו קיבל תשובות מפורטות לנושאים החשובים למפלגתו, עדיין לא מצא לנכון לחזור אליהם עם תשובות ולחתור להגיע להסכמה, ובמקוםזה בחר לכרות ברית עם מפלגה ששונאת חרדים ואף להחרימם, וכל זאת כאשר הוא עדיין בראשית דרכו הפוליטית, המוכיחה על צורת התנהלותו המוזרה כלפי הצבור החרדי וערכיו המקודשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.