גורמים בכירים ברוסיה: בוטלה העברת טילי S-300 לסוריה

רוסיה לא תעביר סוללות טילי S-300 מתקדמים לסוריה מחשש שייפלו לידיים הלא נכונות וישמשו לתקיפה של נמל התעופה בן-גוריון בישראל. כך אמר (יום א', 26.5.13) גורם רוסי בכיר לעיתון סאנדיי טיימס הבריטי.

לדברי אותו בכיר, בתמורה לעצירת העסקה מצפה רוסיה מישראל להימנע מתקיפות אוויריות נוספות בשטחה של סוריה.

"אנחנו מאוד מודאגים מכך, הקהילה הרוסית הגדולה בישראל היא גורם מרכזי בהחלטה ולא ניתן לזה לקרות", אמר.

עוד הוסיף כי ההחלטה אודות עצירת העסקה שנחתמה בין רוסיה לבין סוריה כבר לפני כמה שנים התקבלה במהלך הפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, לפני כשבועיים.

לדברי אותו גורם, נתניהו והיועץ הישראלי לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, שהצטרף אליו לפגישה הסבירו במהלכה כי אם הטילים ייפלו לידיהם של קבוצות מורדים המתנגדות לישראל יעמיד הדבר בסכנה מטוסים שנוחתים ושממריאים בשדה התעופה הבינלאומי של ישראל.

הגורם הרוסי הוסיף כי המטרה העיקרית של רוסיה היא לשמור על סוריה כישות מדינית אחת שלא תתפורר לרסיסים. עוד הוסיף כי משטר אסד מוכן להגיע לוועידת השלום הבינלאומית שתתקיים בחודש הבא בז'נבה ללא תנאים מוקדמים, אולם מנגד מתנגדים המורדים להשתתפות כל עוד הנשיא המכהן, בשאר אסד, לא מתפטר.
"זה לא מקובל ואנחנו מחכים לארצות הברית כדי לפתור את הבעיה הזו עם המורדים", אמר. לדבריו, לרוסיה אין תוכנית להציע לאסד מקלט מדיני במוסקבה. "אנחנו לא הולכים להציע לו את זה", הדגיש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.